З теплом в Ужгороді 30 об’єктів, що мають автономне теплозабезпечення

Умови для отримання газу жорсткі: стовідсоткова проплата, або банківські гарантії на проплату. Забезпечити повне погашення боргів місто не може через борги населення, нереально також отримати банківські гарантії, оскільки банки на сьогодні не кредитують. Ситуація критична, і такою вона є фактично по всій Україні. Розпорядженням міського голови опалювальний сезон починається у бюджетній сфері, дитсадках, школах, медичних закладах. Закінчується будівництво котельні для ЦМКЛ і фактично вже закінчено котельню для дитячої лікарні, тож з понеділка розпочнеться їхній запуск в експлуатацію. Котельні готові, системи заповнюються водою і якщо надійде команда відкрити газові задвижки — теплопостачальне господарство запрацює негайно ж. На сьогодні всі житлово-комунальні господарства готують газові задвижки, які відокремлюють від центральних теплотрас житлові будинки. Володимир Олександрович додав, що як крайній захід ( якщо з Нафтогазом домовитися не вдасться) всі котельні будуть передані на баланс управління освіти, щоб мати можливість включити котельні для бюджетних закладів. Але остаточне рішення про це буде пізніше після остаточних газових перемовин з НАК Нафтогаз України. У листопаді планується запустити в експлуатацію ще чотири котельні для закладів освіти ( економічного ліцею, ЗОШ № 5, школи мистецтв, можливо ЗОШ № 6. Вже закуплені котли для гімназії. У грудні має бути закрите питання автономного тепла для ЗОШ № 8, 12, 15, 19. Нині в Ужгороді мають тепло всі об’єкти, що працюють на локальних котельнях, таких близько 30.
Цього тижня виконавчий комітет Ужгородської міської ради продовжив надання дозволів на встановлення автономного опалення ще в 0, 5 тис. квартирах. Спільно з ВАТ “Закарпатгаз” міська рада взялася за вирішення питання щодо укріплення газових мереж. Готується спільне звернення до Кабміну і Національної комісії регулювання енергетики України про те, щоб дозволити “Закарпатгазу” ввести в тарифи відшкодування на ремонт і переоснащення газових мереж у місті. На сьогодні Закарпатгаз таких фінансових можливостей не має.
Чимало мешканців міста хотіли б знати, чи буде у їхній будинок подаватися тепло. Як повідомив Володимир Бобков, відповідно до рішення виконавчого комітету, мешканці будинків будуть попереджені поадресно, що їхній будинок залишиться без теплопостачання. Всю детальну інформацію по будинках і квартирах мають ЖРЕРи. Нині більшість будинків мають заборгованість. А тому навіть за умови подачі газу для ЦТ, половина будинків тепла не отримають, оскільки мають стовідсоткову заборгованість по всіх квартирах. Тобто складається ситуація, коли можна покарати тих людей, які боргують.
Для людей з низькими доходами, відчинені двері відділу соціальних допомог на пл. Петефі. Торік, на жаль, субсидіями не скористалися 2 тисячі людей через власну інертність.

Сlipnews.info

Прес-конференція з Володимиром Бобковим у відеоролику

admin