Вперше у своїй історії Ужгород матиме стратегію розвитку міста після того, як з документом ознайомиться міська громада

Депутати розглянули проект Стратегії розвитку міста Ужгорода на період до 2015 року — документа, якого місто ще не мало. Хоча над ним ретельно попрацювала робоча група фахівців (у складі представників міської ради, керівників громадських організацій, під-приємств, науковців у співпраці з регіональними експертами Проекту партнерства «Канада — Україна: Регіональне врядування та розвиток»), міський голова висловив переконання про необхідність залучити до цього процесу якомога ширшу громадськість. Стратегію розвитку рідного міста мають знати студенти і викладачі у вищих навчальних закладах, приватні підприємці, промисловці, пенсіонери, ужгородська молодь. Тому депутати прийняли проект Стратегії за основу і вирішили надрукувати його спеціальним додатком у газеті «Ужгород» з усіма необхідними реквізитами для того, щоб представники міської громади протягом півтора-двох місяців могли внести свої доповнення і пропозиції, а відтак (це вже буде напередодні Новорічних свят) затвердити його остаточно. «Нехай навіть наші вороги візьмуть у
цьому участь»,— сказав Сергій
Ратушняк. Він висловив побажання почекати зауважень від «друзів, ворогів, навіть від придурків», але щоб це була досконала та остаточна стратегія і не довелося вносити доповнення вже через місяць. У разі затвердження Стратегії розвитку міста Ужгород вперше матиме такий глобальний і різнобічний документ.
Депутат Петро Харевич висловив резонне зауваження, що в Ужгороді домінують «печальні па-м’ятники» і досі місто не має фонтанів, а Володимир Симулик запропонував розробити концепцію охорони історичної та культурної спадщини, аби місто остаточно не втратило свою самобутність. Прозвучало й запевнення, що перший фонтан з’явиться вже через чотири місяці. Сесія схвалила пропозицію створення життєствердних монументів, а міський голова сказав, що чекатиме на пропозиції відповідних мистецьких проектів, і жартома додав, мовляв, навпроти ОДА міг би з’явитися, скажімо, пам’ятник… жабі або бикові.
Депутати затвердили перелік комунальних аптек, які перебувають на балансі комунального підприємства «Аптека», а саме аптек №№ 3, 53, 62, 126, 163, 174, та їх приватизацію шляхом викупу на аукціоні протягом поточного року. Міські депутати проголосували за приватизацію цих шести аптек, але за умови збереження профілю та складу трудових колективів протягом найближчих десяти років.
Інше питання порядку денного торкалося міських ЖРЕРів. Депутати ухвалили рішення зменшити розмір статутного фонду кожного з комунальних під-приємств: ЖРЕР № 8, ЖРЕР № 6, ЖРЕР № 4 на суму 92 950,00 грн. На переконання міського голови, сучасні ЖРЕРи є ворогами розвитку інфраструктури міста. В ідеалі ці комунальні утворення мали б надавати мешканцям платні послуги, скажімо, доставляти харчі, ліки, залізничні та авіа-квитки за замовленнями телефоном і навіть… надавати послуги няні, вважає міський голова. Депутати зобов’я-зали названі ЖРЕРи передати 165 пластмасових контейнерів об’ємом 1100 л у повне господарське відання головному сміттєзбиральному підприємству «Уж».
Розглянувши лист державного вищого навчального закладу «Ужгородський Національний університет» про передачу йому в господарське відання недобудованої котельні по вул. Капітульній та пров. Замкові сходи, депутати вирішили передати котельню УжНУ за умов, що навчальним закладом буде сплачено кошти, які на сьогодні вкладені в її будівництво (це понад 478 тис. грн.), а також на баланс управління майном міста повернеться будівля кінотеатру «Карпати», що по вул. Мукачівській, 23, площею 1401,3 кв. м. За Сембера ця будівля була передана університету в постійне безоплатне користування для створення міського центру дозвілля, відпочинку і соціальної роботи з молоддю, що нині має назву СЦД «Ювентус». До слова, у тому ж рішенні від 24 червня 1999 року було уточнення: будівля підлягає поверненню в розпорядження міської ради у разі відсутності потреби в її використанні. Щодо недобудованої котельні, то її безоплатна передача надприбутковому «вишу», на думку міського голови, виглядала б щонайменше невмотивовано.

РІО

admin