Шахові пристрасті з партійним присмаком

Чи то через бажання продемонструвати власний інтелектуальний потенціал, чи то через необхідність заявити про себе напередодні майже неминучих новий парламентських виборів, так чи інакше, але цього року турнір зібрав рекордну кількість команд — 12! Для порівняння: два роки тому було 6 команд, а у 2007-му — 8. Кожну збірну представляли по три учасники.
Команди на попередньому етапі змагалися у двох підгрупах, а потім грали стикові фінальні матчі. До групи “А” потрапили збірні партій: “Єдиний центр”, “Зелені”, “Свобода”, Народна партія Литвина, “Російський блок”-1 та Соціалістична партія, а до групи “Б” — “Собор”, “Відродження”, “Російський блок”-2, Українська Народна партія, Селянська та Комуністична партії. Фаворити змагань — шахісти партій “Свобода” та “Відродження” підтвердили свій клас і, посівши перші місця у групах, з’ясовували долю чемпіонства у фінальному стиковому матчі. До речі, минулого року обидві команди вже грали у фіналі, і впевнену перемогу тоді здобули залізничники. Цьогорічний же фінал був сповнений драматургії. Завдяки перемозі Василя Гуйвана над Андрієм Артамоновим залізничники повели — 1:0. Були близькі вони до перемоги і в другій партії, в якій Анатолій Прокопчук перегравав “свободівця” Степана Стерча. Однак винахідливою грою Степан зміг схилити шальки терезів на свою користь і здобув вирішальну перемогу, оскільки на третій шахівниці його однопартієць Антон Озимок переміг Миколу Севастьянова. Отже, перемога — 2:1 та чемпіонське звання у шахістів “Свободи”, яких, до речі, гаряче підтримував їхній партійний очільник Павло Федака. Другі місця в групах посіли шахісти Соціалістичної та Селянської партій. Матч між ними за третє місце завершився з рахунком 2:1 на користь соціалістів, за яких грали Володимир Суслик, Анатолій Каменєв та Василь Буришин.
Команди-призери змагань та їх учасники нагороджені дипломами і медалями, а чемпіони отримали почесний кубок.
Турнір був чудово організований. А завдячувати цьому треба його ініціаторам — керівникам обласних управлінь у справах внутрішньої політики (Володимир Дупелич та Надія Токарчик), молоді та спорту (Володимир Фленько), обласної шахової федерації (Володимир Артамонов, Аркадій Ворович), а також керівникам партій “Єдиний центр” та “Свобода” за сприяння у проведенні турніру.

admin