Русини проголосили республіку Подкарпатська Русь і обрали уряд…

25 жовтня, у Мукачеві під час Європейського конгресу подкарпатських русинів було проголошено республіку Подкарпатська Русь, повідомляє ЗІК. У конгресі взяли участь 109 делегатів. Статус міжнародного зібранню забезпечив один гість із Чехії. Русини підписали “Акт провозглашенія возсозданія русинськой государственности” та проголосили створення республіки “у статусі од 22.11.1938 р.”, а також обрали “государственну исполнительну власть”. Учасники конгресу у коментарі власкору ЗІКу повідомили, що планують звернутися до Закарпатської облради з проханням надати їм статусу автономії та оголосити територію Закарпаття автономною республікою. Проте, як передає zaxid.net,
Димитрій Сидор не вважає ці вимоги ультимативними. “Ми вимагаємо надати регіонові статус відповідно до результатів референдуму 1991 року, повернути конституційну назву краю “Карпатська Русь”, яку було незаконно змінено на “Закарпаття”. Карпатська Русь має бути Федеративною Республікою в складі України. Державною мовою будуть українська й русинська, школи так само навчатимуть українською й русинською. Гроші – гривні, армія – українська. 60% доходів залишатиметься на місці”, – зазначив о. Димитрій Сидор.
Рішення Конгресу вступлять в силу за певних умов, наголосив співрозмовник Сидор: “Якщо Україна й далі ігноруватиме результати референдуму 1991 року і обласна рада не затвердить цих результатів. Якщо на території Закарпаття буде введено надзвичайний стан і якщо почнуться репресії щодо русинів”. Він також повідомив, що під час Конгресу було обрано уряд у складі 50 осіб. Хто саме увійшов до керівництва Карпатської Русі, наразі не розголошується.


Також читайте тут


…і тут

admin