Рахівські чиновники незаконно забруднили землю

Закарпатський міжрайонний природоохоронний прокурор днями порушив кримінальну справу за фактом перевищення влади та службових повноважень службовими особами міського комунального підприємства «Рахівкомунсервіс», а також забруднення та псування земель, що спричинило тяжкі наслідки,(за ознаками злочинів, передбачених ст.ст. 365 ч.3, 239 ч.2 КК України).
Як з”ясувалося в процесі наглядової перевірки іще чотири роки тому, у квітні 2004 року Рахівською міською радою було прийняте незаконне рішення про надання в оренду міському комунальному підприємству «Рахівкомунсервіс» земельну ділянку площею 0,47 га для розміщення міського сміттєзвалища.
У квітні 2008 року рішенням Рахівської міської ради «Про відміну рішень міської ради та надання дозволу на розробку проекту із землеустрою щодо посвідчення права постійного користування земельною ділянкою», вищенаведене рішення міськради було скасоване та надано Рахівському міському комунальному підприємству «Рахівкомунсервіс» дозвіл на розробку проекту із землеустрою щодо посвідчення права постійного користування земельною ділянкою площею 0,83 га за адресою.
У подальшому, на підставі вказаних рішень міськради, без затвердження проекту відведення земельної ділянки та винесення меж в натуру і оформлення права на користування земельною ділянкою, з серпня 2007 року по липень 2008 року, за вказівкою службових осіб міського комунального підприємства «Рахівкомунсервіс» та з відома службовців Рахівської міської ради безпідставно та незаконно завезено на земельну ділянку та складовано 3 800 м3 будівельного сміття, твердих побутових та інших відходів. А ця ділянка, до речі, відноситься до земель водного фонду (прибережна водоохоронна смуга річки Тиса) на відстані близько 10 -12 метрів від русла річки.
Внаслідок цих протиправних дій Рахівських службовців довкіллю завдано тяжких наслідків у вигляді засмічення земельної ділянки.
Наразі слідством встановлюються об”єктивні обставини цього злочину.

Старший слідчий Закарпатської
міжрайонної природоохоронної прокуратури
Володимир Готра

admin