ПРЯМЕ ПРЕЗИДЕНТСЬКЕ ПРАВЛІННЯ ПОСТАВИТЬ ХРЕСТ НА ДЕМОКРАТИЧНИХ ПЕРЕТВОРЕННЯХ

Андрій Сербайло нагадав про недавнє звернення до українського народу Прем’єр-міністра Юлії Володимирівни Тимошенко , яка акцентувала свою увагу на шляхах виходу з економічної кризи, що охопила сьогодні світову економіку і зачепила Україну. Пропозиції, які були висловлені Юлією Тимошенко, полягали в тому, щоб у даній складній економічній ситуації для країни не розпорошувати сили на з’ясування стосунків, а усім політичним силам, відкинувши власні амбіції, об’єднати зусилля та прийняти кардинальні та ефективні заходи, направлені на боротьбу з фінансово-економічною кризою в Україні. Тимошенко пропонує створити у парламенті коаліцію захисту України від світової фінансової кризи за участю всіх фракцій парламенту та створити на їх основі уряд.


Для реалізації цієї мети кожна фракція, кожна парламентська сила має надати до даного уряду найбільш досвідчених, найбільш високопрофесійних спеціалістів. Для усунення інсинуацій, на предмет переслідування Юлією Тимошенко власних амбіцій щодо утримання прем’єрського крісла – прем’єр не ставить умови, що головою даного уряду повинна залишитись вона. Що є також підтвердженням того, що прем’єрство не є самоціллю для керівника найбільшої політичної сили в парламенті. В цій економічній ситуації головним завданням відповідальної політичної сили є ліквідація проблем, які виникли внаслідок світової кризи.


Звичайно, в цих умовах потрібно буде також переформатувати Кабінет Міністрів України, аби він мав змогу своєчасно та адекватно реагувати на всі виклики, що стоять сьогодні перед нашою державою. В зв’язку з цим необхідно терміново відновити роботу Верховної Ради з тим, щоб надати змогу прийняти низку антикризових законів, в тому числі і зміни до державного бюджету. Сьогодні Верховна Рада розпочала свою роботу, однак ті пропозиції, які поступили від Президента та від деяких політичних сил з тим, щоб Верховна Рада приймала відповідні Закони в так званих пакетах, є неприйнятними. Адже поряд з важливими законами, як до прикладу ті, що стосуються економічної стабілізації та гарантування державою вкладів населення, пропонується прийняти рішення про фінансування дострокових виборів у розмірі півмільярда гривень. І це в той час, коли в усьому світі політики показують приклад об’єднання, – в нашій «унікальній» в цьому плані країні з боку Президента лунають заклики щодо виборів, наче вони стануть панацеєю від економічної кризи.


Андрій Сербайло прокоментував також заяви Віктора Балоги у ЗМІ стосовно того, що Рада національної безпеки та оборони має замінити в сьогоднішній ситуації діяльність Уряду: «Багатьом відомий проект, який висвітлювався в деяких ЗМІ щодо зміни влади в Україні. На першому етапі планується розпустити парламент, на другому – блокувати діяльність уряду та замінити його на Раду національної безпеки і оборони, і третій, враховуючи, що не діє Верховна Рада та заблокований Уряд, – прийняти рішення про введення прямого Президентського правління. Ці плани Президентського Секретаріату, на моє переконання, не мають перспективи. І тому що Уряд попри всі перепони та перешкоджання виконує свою місію, і тому, що введення прямого президент-ського правління поставить хрест на демократичних перетвореннях, на засадах яких Ющенко і став Президентом», – сказав обласний депутат.

admin