Потужний старт закарпатських фехтувальників на всеукраїнському рівні

Закарпаття, як один із самобутніх центрів фехтування теж брало участь у цих осінніх баталіях. Талановитий тренер Оксана Михайлівна Рапинець на першість України серед юніорів повезла аж дві команди рапіристок, де команда “Закарпаття 1” виборола ІІІ місце. В особистому заліку бронзу виборола майстер спорту, шістнадцятирічна Ольга Куценко, кандидат у збірну України. Командну бронзу виборювали — Герей Юліана, Куценко Оля, Мадяр Ємілія, Мадяр Ірина. Першими у чемпіонаті стали дівчата з Миколаєва, а другими — киянки.
Відразу після рапіристів почали свої змагання шпажисти-юніори. У цьому виді фехтування у нас є свої лідери світового рівня. В особистому заліку бронзу виборов призер Європейського чемпіонату Анатолій Герей. На даний час майстер спорту Анатолій Герей є лідером у збірній України. Він і “тягнув” закарпатську команду шпажистів. В результаті шпажисти теж стали третіми. Разом з Анатолієм Гереєм бронзу нам “кували” Іван Шпонтак, Гейза Оремуш та Віталій Кобаль. Вище закарпатської дружини були команда Києва і Київської області.
У змаганнях шпажисток (Катерина, Блохіна, Вікторія Петрішак, Вероніка Шиліна та Геревич Яна) наша команда також стала третьою. В особистому заліку бронзу виборола майстер спорту Катерина Блохіна.
Наступним після першості України був міжнародний турнір “Галицька осінь” у Львові. Серед дівчат-шпажисток третьою була Вероніка Шиліна. Кобаль Віталій теж був третім. Нижче своїх можливостей виступив наймолодший учасник — дванадцятирічний Сергійко Горецький. Ведучи бій з перевагою у два уколи в кінці програв більш досвідченому суперникові.
Як бачимо, не одне нагородження не проходило без участі наших спортсменів. Як пожартував один з тренерів збірної України — місячник гуцульського фехтування, — маючи на увазі нашу дружину.
Хочеться поздоровити з успіхом старшого тренера Анатолія Васильовича Герея та тренера Дмитра Григоровича Петруса.
Багато динаміки, старання і наполегливості в тренуваннях прибавилося з приходом молодого тренера, майстра спорту міжнародного класу, срібного призера чемпіонату світу Сергія Сергіійовича Горецького.
Фехтування не з дешевих видів спорту. Іразом з тим наші функціонери знаходять кошти для фехтувальників. Хочеться подякувати і низько вклонитися цим людям від імені дітей та їх батьків, цим патріотам нашого краю. Це директор ДЮСШ “Динамо” — Любов Підгорська, директор ДЮСШ N 1 — Анатолій Коломоєць, директор ШВСМ — Валерій Федорчук.
Також поздоровляємо з успіхом голову дирекції фехтування Закарпатської області Михайла Пантьо. Завжди розуміння і підтримку тренери і спортсмени знаходять у Володимира Фленько.
Завдячуючи перемогам нашої спортивної дружини ведуться переговори про проведення чемпіонатів України на Закарпатті. Проведення змагань такого рівня в нашому краї — це велика честь і визнання успіхів нашої дружини на державному і світовому рівнях. Але разом з тим це велика відповідальність. Без допомоги спонсорів, патріотів свого краю буде дуже тяжко тягнути таку ношу. Патріоти Закарпаття, за Вами слово!

admin