Посол Німеччини вірить в українську молодь

У четвер, 16 жовтня, голова облдержадміністрації Олег Гаваші зустрівся із Надзвичайним і Повноважним Послом Федеративної Республіки Німеччина в Україні Гансом-Юргеном Гаймзьотом.
Пан Ганс-Юрген Гаймзьот на Закарпатті уперше. Отож на початку зустрічі голова облдержадміністрації поінформував Надзвичайного і Повноважного Посла Федеративної Республіки Німеччина в Україні про життєдіяльність краю.
„Зі вступом наших сусідів до ЄС очікувалося, що може бути погіршення зовнішньоторговельних зв’язків. Проте цього не відбулося. Якраз Німеччина є одним із основних партнерів Закарпатської області у зовнішньоекономічному співробітництві. Із 825 підприємств з іноземними інвестиціями, які працюють в області, 65 – з інвестиціями німецького походження. В першу чергу, це підприємства легкої промисловості, – сказав Олег Гаваші, — а також в галузі автомобілебудування, зокрема одне з таких успішно працює у Виноградові. Радий, що більшість підприємств і надалі хочуть розвиватися, розбудовуватися, тому є перспективи подальшої співпраці. Вважаю, цьому сприяє і те, що в краї проживає німецька громада — близько 3,5 тисячі осіб. Ми намагаємося створити умови для збереження їхньої культури, традицій, мови”.
Посол, у свою черг, поінформував Олега Гаваші, що перебуває на Закарпатті у рамках „Тижнів німецької культури, вересень-жовтень 2008”, а також бере участь у Міжнародному МітОст-фестивалі культури та мовного обміну, який цими днями відбувається в Ужгороді.
Цікавився пан Юрген і транскордонним співробітництвом Закарпаття із сусідніми країнами, візовим режимом. За словами Олега Гаваші, зі вступом наших сусідів до ЄС закарпатці особливих проблем не відчули. А ось із приєднанням цих країн до Шенгенської угоди виникли проблеми. Серйозним пом’якшенням цих проблем було підписання угоди із Угорщиною про місцевий прикордонний рух. „За місяць до вступу Угорської Республіки до Шенгену було вручено перші дозволи на малий прикордонний рух. Наразі проблем із видачею шенгенських віз, дозволів на малий прикордонний рух із Угорщиною немає, – наголосив Олег Гаваші. – Набагато складніша ситуація зі Словаччиною. Я був присутнім на усіх переговорах. Як переговори були складними, так і втілення тих домовленостей проходить складніше. Є різниця у самих підходах: угорцям достатньо підтвердження трирічного проживання у 50-кілометровій зоні, словакам же необхідно надати додаткові документи на підтвердження родинних зв’язків, мети поїздки і таке інше”.
Також сторони обговорили перспективи вступу України в ЄС та НАТО. Ганс-Юрген Гаймзьот запевнив, що Німеччина і надалі допомагатиме Україні в її русі у напрямку Заходу. „Покладаю великі надії на українську молодь. Адже — це завтрашня еліта”, – сказав пан посол. Щодо економічних відносин дипломат зауважив, що німецькі підприємства, що працюють в Україні, поки що не відомі у Німеччині. Відтак запропонував провести зустріч німецьких і українських підприємців, а за допомогою відповідних центральних органів влади провести подібний захід і в Німеччині. Так само пан Ганс-Юрген Гаймзьот запропонував діяти і у сфері культури — для обміну творчими колективами.

Управління інформації та зв’язків
із громадськістю облдержадміністрації

admin