ПОРЯДНОСТІ І ПРАВОПОРЯДКУ НІКОЛИ НЕ БУВАЄ БАГАТО…!

– Олександре Петровичу, Вами була зроблена спроба повернути незаконне рішення обласної ради у правове поле. Однак, як відомо, вона не мала успіху. Що відбулося?– Дійсно, такий проект рішення був мною винесений на розгляд сесії. Напередодні він пройшов процедуру погодження на депутатських комісіях і був підтриманий більшістю депутатів. Виглядало, нарешті налагоджено нормальну співпрацю між депутатами різних політичних сил і всі з порозумінням віднеслися до правомірності питання будівництва сучасного аквапарку в Ужгороді. Адже більшість депутатського корпусу добре усвідомлює протиправність постанови, якою обласна рада вийшла за межі власних повноважень, фактично розпоряджаючись землями міста, які належать виключно ужгородській громаді.


Незважаючи на це, депутати від пробалогівських фракцій проголосували за абсурдне рішення про надання значній території Боздоського парку в Ужгороді статусу заповідних земель. Таке рішення було прийнято винятково з політичних мотивів. Народні обранці знали, що на цих землях потужний німецький інвестор мав намір побудувати один з найбільших у Східній Європі аквапарків, але постанова облради призупинила реалізацію цього проекту, вартість якого – 30 мільйонів євро. Цікаво, що роботу комісій, які розглядали поданий мною проект про зміни до вищезгаданого рішення, проігнорували як Іван Балога, так і голова облради Михайло Кічковський та декілька наближених до Балоги депутатів.


На сьогоднішній сесії я виступив перед депутатами і просив їх відмінити це абсурдне рішення, яке має виключно політичний відтінок. Однак у сесійній залі виступив ватажок фракції «Наша Україна»і головний «ЄЦовець» області Іван Балога, вимагаючи внести рішення, аби зобов’язати Ужгородську міськраду надати всю документацію інвестиційного проекту з будівництва водно-оздоровчого комплексу «Водний світ» по Слов’янській набережній біля Боздоського парку Закарпатській облраді.


Депутат облради від фракції «Народна» Петро Гойс у виступі засудив позицію нашоукраїнців і попросив прокуратуру області надати правову оцінку діям облради.


Балозі було начхати, що Ужгородська міськрада є самостійним органом самоврядування і не підзвітна облраді.


Тим не менше, пробалогівські депутати не проголосували за відміну свого незаконного рішення. Голосували «проти» навіть ті депутати, які напередодні в комісіях погоджувалися з необхідністю повернення роботи облради у правове русло. Це свідчить не лише про відсутність елементарної людської порядності, але й політичної. Однак хотів би подякувати окремим депутатам нашоукраїнцям, котрі при голосуванні виявили власну позицію.

– Можливо, вартувало б Ужгородській міській владі піти назустріч вимогам Івана Балоги та передати йому інвестиційний проект водно-оздоровчого комплексу «Водний світ»?З якого це дива? По-перше, у цілому світі прийнята практика збереження комерційної таємниці. Крім того, проект будівництва є інтелектуальною власністю інвестора і без його згоди не може бути переданий будь-кому.


По-друге, нинішня міська рада послідовно виконує стратегічні планові накреслення депутатів ради двох попередніх скликань: 1998-2002 рр. та 2002-2006 рр., які на сесіях затвердили, відповідно, Програму розвитку міста «Ужгород-2010» за часів мерства Степана Сембера та Концепцію сталого розвитку міста Ужгород і Програму розвитку інвестиційної діяльності у місті Ужгород на 2004-2010 роки за часів мерства Віктора Погорєлова. У цих документах єдиним місцем будівництва міського рекреаційно-оздоровчого комплексу за рахунок зовнішніх інвестицій визначений Боздоський парк (рішення ХХVІ сесії ІV скликання від 20.02.2004 р. № 221).–Все-таки, має міська влада погоджувати будівництво аквапарку з обласною адміністрацією та радою чи ні ?– Про це вже сказано і написано багато. Але виглядає, що нічого іншого, як номінали на грошових знаках балогівці не читають, тому дозволю собі ще раз нагадати.


Стосовно питання погодження будівництва аквапарку, то єдиним місцевим нормативним документом на цей рахунок є розпорядження голови Закарпатської облдержадміністрації від 20.09.2005 р. № 585 «Про порядок розгляду матеріалів погодження розміщення на території області нових, реконструкції та розширення діючих об’єктів усіх форм власності». Згідно з додатком 3 цього документа для розгляду матеріалів щодо розміщення об’єктів рекреаційного призначення необхідний повний перелік усіх проектних матеріалів, у т.ч. умов відведення земельної ділянки з відповідним актом. Але отримання і погодження останнього документа заблокувала сама обласна влада! І сама б відхилила від розгляду на відповідній комісії неповний комплект матеріалів щодо розміщення об’єкту рекреаційного призначення. Отже, для представлення інвестиційного проекту обласній владі для погодження не було і немає в готовності повного комплекту матеріалів проекту.


Тому пропозиції Івана Балоги мають на меті лише відтягнути рішення питання необхідного ужгородцям об’єкту з тим, щоб змусити інвестора вирішувати фінансові питання особисто через нього. Адже не є таємницею, що балогівці тримають під контролем фактично всі фінансові потоки в краї. Зазвичай, ті інвестори, що не сприймають потреби балогівців, змушені відмовлятися від власних інвести-ційних проектів і шукати більш сприятливе для підприємництва середовище. Свідченням цього є і нинішня ситуація на сесії облради.


Мушу визнати, що підступний план Балоги має шанс стати успішним. Кажуть, що інвестор, якому вже набридли українські реалії та брудні ігри балогівців, має намір згорнути реалізацію проекту і побудувати аквапарк в місті Кошице в сусідній Словаччині.

– На Вашу думку, в чому полягає мета Івана Балоги, який відверто шкодить інтересам ужгородців?– Це спрощене розуміння проблеми. Відверто кажучи, не думаю, що метою Івана Балоги є нанесення шкоди ужгородській громаді. Все значно простіше. Практика доводить, що клан Балог не може пропустити будь-який фінансово-значимий проект повз власної меркантильної уваги. Хоча, власне, мене дивує, коли нарешті вони наситяться. З іншого боку, це явище вже давно перейшло в системну площину. Варто лише згадати скандали навколо розподілу земельних ділянок, що сотнями гектарів «гребуть» під себе підручні: Колібаба, Данча та інші прислужники. Той же Анатолій Колібаба вже давно вийшов за межі безкарності, видаючи гектарами землю власній дружині. Хоча б поза людські очі доручив підписати акт на землю дружині комусь із заступників. А чого вартує безкарність того ж Михайла Данчі, публічно-брутальна поведінка до оточення зробила його популярним не лише в державі, але й за її межами. Безкарність у розбазарюванні земель у Перечинському районі. Наразі балогівці вже дійшли до «дерибану» Карпатських полонин. Виглядає, вони заспокояться лише тоді, коли вже красти буде нічого.

– Не менш резонансним на сесії став розгляд нинішньої ситуації в УМВС Закарпатської області. Відсторонення від посади генерала Віктора Чепака і звільнення начальника обласної ДАІ, вашого колеги депутата Олександра Яцканича. Ваш погляд на цю проблему ?– Щодо звільнення з посади начальника ДАІ, який є депутатом Закарпатської обласної ради, то я приєднуюся до позиції депутатського корпусу облради з цього питання. Вважаю, що будь-яке звільнення з посади повинно відбуватися у відповідності до процедури, прописаної в законодавстві. Крім того, що Олександр Яцканич носить полковничі погони, він є ще й депутатом, тому його звільнення виглядає як продовження вже знайомої загалу хибної практики, коли звільняли Туряницю, Іванчо, Шаповалову та інших. Це ганебна практика, якою користується сьогоднішня влада також. Такі речі робити неприпустимо.


Стосовно відсторонення з посади генерала Чепака, то свою позицію я висловив солідарно з ужгородцями на мітингу під стінами УМВС, коли приїздив до нас міністр внутрішніх справ Юрій Луценко. Тому додати щось до цього немає потреби.


Відносно сьогоднішнього фарсу зі звітом усунутого з посади генерала Чепака про криміногенну ситуацію в краї, моя позиція також була однозначною. Я демонстративно залишив сесійну залу, не вважаючи за потрібне брати участь у цьому зрежисованому шоу одного актора.

– Наразі представники певних політичних сил озвучують невдоволення присутністю підрозділу внутрішніх військ, відряджених у нашу область Юрієм Луценком для забезпечення правопорядку. Ваша позиція в цьому питанні?– Відповім коротко. Правопорядку ніколи не буває багато…! Хіба безпечнішими стали наші вулиці та двори? Хіба ми позбавилися страху за життя і здоров’я рідних та близьких ? Ні! То в чому проблема ? На мою думку, проблема в тих людях, які займаються контрабандою, крадіжками лісу, перевезенням нелегалів тощо. Саме вони бояться присутності підрозділу внутрішніх військ у Закарпатті, що можуть стати на заваді їх злочинному бізнесу. А для простого закарпатця збільшення правоохоронців на вулицях наших населених пунктів лише додає відчуття захищеності.Микола КОШУТА

admin