Підприємець має право започаткувати бізнес без дозволу пожежників

Дозволи та перевірки, як свідчать опитування підприємців, є суттєвою перешкодою розвитку бізнесу в Україні, — розповіла аналітик з питань зв’язків з громадськістю проекту Міжнародної фінансової корпорації «Ділове середовище та розвиток підприємництва в Україні» Вікторія Тетьора. Саме проект Міжнародної фінансової корпорації «Ділове середовище та розвиток підприємництва в Україні» у співпраці із Держпідприємництвом допомагає впроваджувати Закон «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності».
Аналітик з правових питань проекту Катерина Онул водночас зауважила, що Україна посідає 145 місце серед 181 країни щодо умов ведення бізнесу. «Державний контроль потрібен, але Україна потребує реформи у галузі контролювання, бо надмірне втручання держави у бізнес не практикується у жодній розвиненій державі», — каже Катерина Онул.
Декларативний принцип означає, що підприємець не одержує дозволів перед початком своєї діяльності, а лише повідомляє дозвільний орган (наразі — орган пожежного нагляду) про те, що його матеріально-технічна база відповідає протипожежним вимогам, надавши відповідну декларацію. Це економить підприємцеві час, кошти і водночас збільшує його відповідальність за безпеку власного майна, — пояснив голова Держкомпідприємництва у Закарпатській області Роман Турянчик. Закарпатські підприємці вже практикують такий метод. За словами начальника управління МНС у Закарпатській області Юрія Лєбедєва, пожежники не проти його впровадження, про що свідчить статистика: у 2006 році на Закарпатті було надано 601 дозвіл і отримано 38 декларацій, у 2007 році — 353 і 156 відповідно. Натомість у першому півріччі цього року прийнято вже 167 декларацій, тоді як за старою схемою дозволів надано 137. «Ми не можемо похвалитися великою кількістю звернень із деклараціями, тому що наразі скасовано поняття тимчасового дозволу. Отже, всі, хто отримали дозвіл раніше, просто користуються ним безстроково», — сказав Ю. Лєбєдєв, повідомили в Ужгородському прес-клубі.

Інформація від Маргаріти Правдіної для Clipnews.info

admin