Паніка в таборі обласних балогівців

Депутати мирно почали з запитів: Рішко — про колектор у Минаї, БЮТ — про газифікацію Т. Ремети, Дряшкаба — про міжконфесійну проблему в Рахові, Піпаш — про відзначення дати Карпатської України. Далі Кічковський повідомив, що головний прикордонник країни Микола Литвин пообіцяв до кінця листопада прибрати з села Павшин тимчасовий пункт нелегалів.
Напруження зростало, коли депутат Сербайло попросив губернатора Гаваші дати оцінку діям аморальних райадміністраторів, які дозволяють собі матюкати главу уряду. А депутат Гецянин попросив запросити на сесію в. о. начальника облміліції. Але Гецянину підморгнули, мовляв, почекай, не все відразу.
Власне тому почали не з міліції, а з «Закарпатгазу». Доповідачі сказали, що населення розрахувалося з «Закарпатгазом» на 104 % (перекрили і минулі борги), нема також заборгованості в бюджетних організацій і промислових підприємств. А тому зовсім не зрозуміло, чому сам «Закарпатгаз» розрахувався перед ДК «Газ України» лише на 60 %. Саме через це «Газ України» обмежив постачання газу в область. Депутати визнали роботу «Закарпатгазу» незадовільною і просять «Газ України» відкрити тут свою філію, яка би стала альтернативною «Закарпатгазу».
Далі депутати
швиденько затвердили звіт про проведення робіт із лі­к­відації наслідків па­водка, виділили купу грошей на сміттєполігон у Мукачеві (а не в Ужгороді чи Перечині, або Хусті) і перейшли до питання побудови аквапарку в Ужгороді.
Вороги Ужгорода від клану Балог «зарубали» проект із будівництва аквапарку
Власне, перед початком сесії всі депутати отримали звернення від 15 громадських організацій з проханням відмінити своє абсурдне рішення, ухвалене на минулій сесії, яким землі, на яких мав бути збудований аквапарк, балогівські горе-екологи чомусь визнали заповідними. Аквапарк потрібен місту, бо це не тільки 30 мільйонів євро інвестицій, робочі місця, а й розвиток туризму і врешті-решт здоров’я мешканців міста і області.
Однак за відміну абсурдного рішення повним складом не проголосувала балогівська фракція «Наша Україна». Їм начхати на Ужгород і ужгородців. Натомість сам лідер фракції Іван Балога мав намір показати себе великим уболівальником обласного центру і оголосив, що він за аквапарк, а потім додав список з умовами, що для цього потрібно буде зробити Ужгородській міськраді. Це не просто попахувало популізмом, це виглядало блюзнірством. Фактично цим списком ігнорувалася Ужгородська міськрада як самостійний орган самоврядування. Невідомо з якого дива ужгородці мали б надати обласній раді купу різних документів і паперів. Звичайно, така процедура не тільки протизаконна, бо міськрада не підзвітна облраді, а й злочинна, бо фактично подібна бюрократична тяганина відтягує реалізацію проекту. Депутати зі здоровим глуздом ще встигли звернутися до прокурора з вимогою дати правову оцінку діям балогівців, прокуратура має відповісти, наскільки законним є ухвалення такого рішення, а от деяким депутатам голова облради просто не дав слова, чим порушив усі регламентовані законом норми.
Більше про те, як клан Балог фактично забрав від Ужгорода аквапарк, читайте на стор. «Ратуша».
Після того, як балогівці «завалили» питання з аквапарком, вони почали масовану атаку на міліцейського міністра Луценка. Го­ло­ва облради дав слово генералові Че­­паку, відстороненому з посади обласного міліцейського начальника. Чепак вийшов на трибуну і втричі перевищив регламент. Ніяк неборак не міг наговоритися і видавав із себе жертву Луценка. Мовляв, у нас в області нормальна криміногенна обстановка, а його звільнення це політичне рішення «знахабнілого політика, який паплюжить честь міліції»… Але Чепак так і не відповів, чи правочинно чинили його орли, коли протягом тижня нищили Ужгородську міськраду, громлячи кабінети і ліквідуючи документи. Те саме вони зробили і з Воловецькою райрадою. І все через те, що ці органи самоврядування не підпорядковані клану Балог. Фактично обласна міліція служила не області і її мешканцям, а обслуговувала родинний клан Балог. А от ДАІшнику Яцканичу, якого також звільнили, не поталанило з тим, що був у тій таки чепаківській компанії.
Далі виступали депутати від фракції Балоги. Було видно, що вони дуже перелякані. В області працює серйозна комісія зі столиці і вже викрито чимало міліцейських афер. Також уже є багато доказів того, як менти прикривали злочинну діяльність приплічників клану. Власне це і перелякало балогівців. Зі слиною в роті вони накинулися на Луценка, вживали майже ненормативну лексику, говорили про те, що це фашистська зачистка, і просили прокуратуру дати оцінку діям Луценка. Представник прокуратури вийшов на трибуну, але до його честі коротко сказав, що не в компетенції облпрокуратури давати оцінку кадровим призначенням. Тоді балогівці вирішили звернутися в адмінсуд, щоб той відмінив рішення міністра про відрядження в область додаткових підрозділів міліції. Депутати також прийняли звернення до керівництва держави, щоб там дали оцінку діям Луценка. За це проголосували 65 балогівців, які самі собі після голосування плескали.
Після цієї паніки депутати ще дали незадовільну оцінку санітарно-епідеміологічній службі області через масове отруєння на «Ядзакі» і гепатит на Міжгірщині, а також підтримали губернатора щодо звільнення керівника цієї служби. Обранці також прийняли звернення до Луценка не забирати ДАІшні гроші зі штрафів у держбюджет, а залишати їх в області. Щоправда, депутат Пристая сказав, що краще звертатися з цим проханням до уряду, а не до Луценка, бо той нас і так не любить, тому звернення проігнорує. Така ось логіка.

РІО

admin