Необхідна істина: або гравці не такі, або одночасні вибори!

Європа стурбована „некерованістю” в Україні, – про це сказав державний міністр Федерального міністерства закордонних справ ФРН Гернот Едлер. „Ми знову маємо справу з практично некерованістю України, де у третій раз за два роки виникає питання нових виборів”, – сказав Г.Ерлер. За його словами, це також впливає на ефективність роботи уряду. Окрім цього, він підкреслив, що зараз в Україні виникли непримиренні політичні табори. Вони (політичні сили) роблять усе для того, щоб світ дивився з великою стурбованістю на розвиток подій на Україні”, каже держміністр. „Що нам дають різні фантазії про різні союзи й політику безпеки ( за участю України, коли ще необхідно відповісти на питання про безпеку всередині України, коли зараз у країні проводиться просто катастрофічна внутрішня політика”, – підкреслив він. („Срібна земля”).


Якщо набратися трохи терпіння і мужності та прочитати всю оту ахінею, яку творять і скидають на голови українців сучасні борзописці історії, то складається враження, що головною рушійною силою в історії України споконвіку була… зрада. А зрадники – головними героями. До того ж „герої” та „зрадники” регулярно мінялися місцями: сьогодні славлять одних. А інших клянуть, завтра –клянуть уже вчорашніх „героїв”, а прославляють отих, яких ще вчора прокляли. Ну, і далі, і так далі, і так далі… Аж до нескінченого абсурду. („Вісті тижня”).


Президент Віктор Ющенко поновив роботу Верховної Ради на кілька днів, щоб ухвалити потрібні для виборів закони. ”РНБО вважає неприйнятними спроби керівництва уряду зірвати проведення дострокових виборів. На основі звернення РНБО я підписую Указ про відновлення роботи Верховної Ради 6-го скликання на декілька днів”, – повідомив глава держави після засідання ради нацбезпеки й оборони у понеділок, 20 жовтня. Новою датою виборів Президент визначив 14 грудня. („Старий замок”).


В першу чергу, звісно, приходять на думку наші чергові позачергові вибори. Кожний раз на них викидають по півмільярда грошей платників податків. Хтось із них помітив хоч якесь покращення після цього? Рада немов би розпущена, але депутатів ніхто не звільняє з роботи. І минулого разу, і в цей раз. Не працює сесійна зала, та каса Верховної Ради працює і зарплату виплачує регулярно. І тим хто блокує трибуну , і тим, хто добровільно-примусово розпущений. Помічено, що ціни в державі обов’язково ростуть перед виборами і після них. Це закономірно. 500 мільйонів – це лише державні витрати, крім цього кожна партія має свій передвиборчий бюджет. Для його поповнення в партійні списки включають багатеньких Буратіно. Ціна місця від мільйона доларів. Ніхто не продає свої яхти, замки і підприємства. Просто підіймають ціни. („Європа Центр”)


Як зупинити виборчий психоз? Президент і його оточення вперлися рогом за вибори. Крім них, вони нікому не потрібні Наші верховні керманичі так і не можуть домовитися. Президент Ющенко хоче нових парламентських виборів. Глава уряду Тимошенко каже, що вибори не потрібні, й так думає не лише вона, а й 70 % українців. Прем’єр днями пішла ще далі. Вона запропонувала створити коаліцію захисту від світової фінансової кризи за участі всіх фракцій парламенту та створити на її основі уряд. «На базі такої коаліції терміново переформатувати Кабінет Міністрів, створити уряд захисту України від економічної кризи, надавши йому можливості негайно реагувати на світові виклики», — пропонує прем’єр. За її словами, кожна фракція повинна надати для роботи в цьому уряді найкращих фахівців. «Така коаліція й уряд повинні діяти доти, доки загроза не буде відведена від країни і від світу. А потім робіть які завгодно вибори», — зазначила Тимошенко.(„РІО”).


І мені видається, що не так вже і винна та світова криза, як буйні голови наших кризових менеджерів. Нині ціла когорта політологів міркують, а чого можна очікувати в скорім часі і не забувають робити прогнози на можливі розклади політичних сил після виборів, якщо такі відбудуться. Більшість схиляється до того, що коаліції регіоналів з НУ не станеться, і при цьому пророкують Блоку Ющенка дуже мізерний процент. Тоді, ясна річ, напрошується далеко не риторичне запитання: а хіба цього не розуміють в оточенні пана Президента? Принаймні мали б, навіть беручи до уваги і придворні соціологічні дослідження, де, між іншим, результати також невтішні. А якщо так, тоді складається така думка, що „наші” свідомо йдуть у „бій” і, окрім опозиції в майбутній Раді, їм нічого не світить. Не виключено, що ця жертовність мала б спрацювати на другий президентський термін для пана Ющенка, так ніби виходить. Але ця задумка, якщо така спланована на Банковій, дуже і дуже ризикована, для них мається на увазі. А тому, як на мене, тут головним є проект – „вбити Юлю”. („Трибуна”).


Відповідно до результатів опитування, презентованих директором Інституту стратегічних досліджень Юрієм Рубаном, якби позачергові парламентські вибори відбулися наступної неділі, зо БЮТ проголосували б 19,5% виборців, за ПР -20,7%, за „НУ-НС” -7,3%, за КПУ – 5,2%, за Блок Литвина – 6%, за нову політичну силу на чолі з головою ВР А.Яценюком готові віддати свої голоси 4,8% виборців.(„Фест”).


Головне. Що потрібне зараз суспільству – це не вибори, а коригування бюджету 2008 у бік відмови від усього, чим можна пожертвувати, і затвердження реального бюджету – 2009, статті якого спрямовувалися б не так на проїдання, як на розвиток. Задля цього потрібен повнокровний парламент, а не підвішений парламент. Потрібні міністри, які би займалися не виборами, а таки своїми галузями. Треба, щоб десятки тисяч людей переймалися не засіданнями у виборчих комісіях і штабах, а своєю постійною роботою. („Місцевий час”).


Однак ситуація свідчить: без них не можна змінити теперішніх підходів до керування країною та покращити економічну ситуацію. На мій погляд, вона кризова . І це вже, мабуть, відчув чи не кожен. Українці повинні визначитися і сказати своє вагоме слово у майбутніх перевиборах. („ Закарпатська правда”).


Оскільки вибори стали неминучими з точки зору Президента, то потрібно їх провести. Але, якщо ми протягом останніх чотирьох років не можемо навести лад між Президентом та Верховною Радою, Президентом і Урядом, то тут є щось таке. Де необхідно з’ясувати істину: або гравці не такі, або ситуація така, що вимагає інших, більш широких рішень. І таким рішенням, на моє переконання має стати проведення одночасних дострокових президентських і парламентських виборів. („Неділя”).


Микола Кошута

admin