Навіщо голубам миру грифи таємності?

Якщо БЮТ президента, то треба “ЦИКнути”Відповідь проста – дострокові парламентські вибори, які так хоче провести президент Віктор Ющенко. Зрозуміло, що йому хочеться одного – вибити крісло прем’єра з-під Юлії Тимошенко. Причому, звільнити він її не може – це вдарить, перш за все, по ньому самому і його рейтингу, який насправді скоро можна буде роздивлятися в мікроскоп. Але президентові нашіптують, що він великий – рейтинг, звісно. А те, що великий і він сам, Вікторові Андрійовичу нашіптувати не треба – Ющенко в цьому маніакально впевнений. Але все-таки от так узяти і звільнити прем’єра, та ще й у період економічної кризи, він боїться – а хто тоді лайно розгрібатиме? А ось якщо вона сама піде – інша справа, треба відразу на неї всіх собак навісити. Не дарма Тимошенко посилено підморгують усі президентські підголоски, починаючи від Вадима Карасьова, і пропонують самій піти у відставку. При цьому Ющенко, зводячи очі до небес, сумно зітхає і каже – це є печально.


І він весь у білому.


Але Тимошенко не йде. І навіть президент допер, що треба щось із цим робити. Тобто, БЮТ поки що значна сила, на “шару” вибори навіть під Новий рік провести не дасть. А оскільки впевненості в тому, що БЮТ не набере більшість голосів, немає, то результати треба сфальсифікувати. Хто може зашкодити? Правильно, представник БЮТ у ЦВК – Жанна Усенко-Чорна.


Тому інший підголосок, точніше, внутрішній голос у ранзі заступника глави Секретаріату президента Марина Ставнійчук заявила, що проти члена ЦВК Жанни Усенко-Чорної можуть порушити кримінальну справу.


Яким чином?


А для цього якраз і потрібна СБУ, точніше, вічний в.о. у ранзі Іа, тобто Валя Наливайченко. Який, незважаючи на недавню проповідь президента про те, що треба жити за Конституцією, за Конституцією не живе, продовжуючи залишатися виконувачем обов’язків глави Служби безпеки України. І ось саме для нього в СБУ пригадали, що Законом України “Про внесення змін до Закону України “Про державний бюджет України на 2007 рік” були затверджені бюджетні витрати за бюджетною програмою “Проведення позачергових виборів народних депутатів України” у сумі 365 млн грн, серед яких 750 тис. грн було передбачено на закупівлю ЦВК послуг щодо підтримки, обслуговування та часткової модифікації єдиної інформаційної системи “Вибори”.


За даними “контори” безпеки, між ЦВК та якимось комерційним підприємством було укладено угоду про надання послуг щодо підтримки, обслуговування та часткової модифікації програмного забезпечення ЄІАС “Вибори” загальною вартістю робіт 2 млн 990 тис. грн.


Як зазначається в офіційному повідомленні СБУ, “незважаючи на відсутність дозволу Міністерства фінансів щодо проведення перерозподілу бюджетних призначень за бюджетними програмами, ЦВК виплатила вказаному підприємству 2 млн 990 тис. грн, незаконно використавши кошти, передбачені іншими статтями бюджету ЦВК”.


На перший погляд, здавалося б, усе правильно?


Але це – лише на перший погляд!Бити Усенко по-чорному?Удар спрямований на члена Центрвиборчкому Жанну Усенко-Чорну, яка представляє в ЦВК інтереси Блоку Юлії Тимошенко. І має місце не просто “боротьба СБУ за справедливість”, а зведення особистих комерційних рахунків.


Нагадаємо, за замовленням на створення електронного реєстру виборців тривалий час полювала якась структура під назвою “Українські національні інформаційні системи” (“УНІС”). Уперше ця фірма стала відомою у 2005-му, коли зайшла розмова про необхідність термінової заміни українських паспортів на якісь “електронні картки” – тоді саме ця структура чи то виграла тендер, чи то просто була призначена головним виробником цих документів. І що цікаво – ідею з “електронними паспортами” лобіював тодішній міністр юстиції Роман Зварич. А фірмою “УНІС” володіла така собі Світлана Зварич. За дивовижним збігом – дружина міністра.


Коли ж виникла необхідність у створенні реєстру, із Секретаріату президента настійно рекомендували саме “УНІС” віддати замовлення на реалізацію проекту. І навіть погрозили, що якщо замовлення піде “повз”, то створення реєстру буде припинене.


Нагадаємо, пані Зварич уміє наполягати на своєму – перший конфлікт у “помаранчевому уряді” виник у лютому 2005-го саме через дії дружини міністра юстиції, яка підторговувала нафтопродуктами в обхід українського законодавства.


Конфлікт із приводу реєстру зайшов настільки далеко, що в лютому 2008-го народний депутат Роман Зварич чинив не лише безпрецедентний тиск на ЦВК, але й через ЗМІ поширив заяви, в яких звинувачував членів виборчкому в непрозорості створення реєстру. При цьому скромно замовчуючи свій інтерес.


На це ще в березні 2008 року пані Усенко-Чорна відповіла: “Зварич брутально перекручує фактичні обставини справи з усіх питань, які пов’язані зі створенням єдиного реєстру виборців. Це дає підстави вважати, що такий підхід спрямований на створення перешкод діяльності ЦВК і, на жаль, крім того, це дає підстави сумніватися в неупередженості та відсутності особистої зацікавленості Зварича Романа


Михайловича”, – заявила член ЦВК. І повідала про те саме підприємство “УНІС”, яке блокує роботу над створенням реєстру.


І дійсно – саме на вимогу Романа та Світлани Зваричів робота над створенням електронного реєстру виборців України була зупинена. А кого потім звинувачував Ющенко у зриві цієї роботи? Правильно, Юлію Тимошенко та БЮТ.


Красиво?


Але тут ще й СБУ під самі вибори з таким корупційним скандалом! Як же – представник БЮТ фактично зірвала роботу над реєстром і поклала в кишеню кілька мільйонів! Зрозуміло, що це безглуздя, але, як відомо, пан Наливайченко керується у своїй діяльності заповітами пана Геббельса. Тобто якщо вже бреше – то так, аби правдою і не пахло.


А зараз повернемося до тієї цитати СБУ, на якій, фактично, і побудоване звинувачення – мовляв, гроші були виділені без дозволу відповідного міністерства.


Угу, а ще чекісти… Але ж правильно вчинила пані Усенко-Чорна (та й не вона особисто – рішення в Центрвиборчкомі ухвалюються, як відомо, колегіально!). Чому правильно? Тому що виконала Постанову Кабінету Міністрів № 363 від 17.04.2008, в якій зазначається, що закупівля ЦВК послуг щодо розробки і запровадження реєстру здійснюється без узгодження з Мінекономіки.


Таким чином, кримінальна справа ризикує розсипатися в суді, як і всі численні політичні справи, які порушує пан Наливайченко. Де справа про мільйонні хабарі судді Конституційного Суду Станик? Тобто квартири, отримані як хабарі, – вони є чи їх немає. Неважливо, чи сидітиме пані Станик – хай вічний в.о. хоч би за “базар” відповів – є квартири чи ні? І на які гроші придбані. А то такі схеми красиві демонстрував, запевняючи, що вже за кілька днів засадить неугодного суддю КС у катівню ЧК.


Та й взагалі, що, окрім численних виставок про “подвиги героїв УПА”, довів до кінця запопадливий філософ Наливайченко, завербований КДБ у часи туманної студентської юності? До речі, з приводу пропонованої паном президентом люстрації – а може, і колишніх “чекістів” трішки “почистити”?..Ющенко – голуб миру?Але далі збуджений Наливайченко звелів порушити ще одну кримінальну справу. Проти кого? А хто там ще копає під улюбленого президента? Хто нещодавно оприлюднив цікаву інформацію? Правильно, депутат ПР Валерій Коновалюк. Той, який голова парламентської комісії з розслідування причин пожежі на станції Лозова, коли вибухнули склади з боєприпасами. Саме Коновалюк безпосередньо звинуватив Віктора Ющенка в тому, що з його відома і за його безпосередньої участі зброю, а також боєприпаси з тих самих складів продавали до Грузії. За півціни практично. Або взагалі віддавали дарма – за записками від президента.


Ось і договорився Коновалюк – СБУ порушила кримінальну справу за фактом розголошування таємних відомостей про постачання зброї до Грузії. Тобто, на думку працівників “контори”, розголошені відомості, які становлять державну таємницю. А отже, маємо за ознаками злочин, передбачений ч. 1 ст. 328 КК України.


“1 жовтня 2008 р. в мережі Інтернет розміщена копія листа ДК “Укрспецекспорт” із грифом обмеження доступу, а також текст інтерв’ю народного депутата України Валерія Коновалюка з коментарем щодо цього документа. За висновком державного експерта з питань таємниць, відомості, які містяться в текстах вказаного листа й інтерв’ю, становлять державну таємницю і мають ступінь секретності “Таємно”. Дослідча перевірка засвідчила, що їх розголошування завдало шкоди національній безпеці України в зовнішньоекономічній та зовнішньополітичній сферах”, – йдеться у повідомленні прес-служби СБУ.


Відразу запитання – це ті самі інтернет-видання, з яких президент черпав інформацію про державну зраду Юлії Тимошенко? А в СБУ зауважують, що “передбаченою законодавством перевіркою доведено, що постачання зброї до Грузії здійснювалися у законний спосіб”. Тоді, пардон, у чому склад злочину?


Якщо в інтернет-виданні розмістили копію таємного листа, а депутат його процитував, то питати потрібно не з депутата, а з тих чиновників, які допустили витік секретних відомостей.


А якщо “постачання зброї до Грузії здійснювалися в законний спосіб”, то тим більше незрозуміло – у чому секретність? І головне – як “їх розголошування завдало шкоди національній безпеці України в зовнішньоекономічній та зовнішньополітичній сферах”? Тобто якщо все законно було – то ніякої шкоди відомості про ці постачання завдати країні не могли. А ось якщо раптом виявиться, що Ющенко Саакашвілі нелегально зброю постачав – то імідж України точно буде неабияк попсований.


Але знову-таки, тоді не проти Коновалюка кримінальну справу треба порушувати, а проти президента Ющенка. А то раптом ще яке-небудь судно з танками пірати захоплять…


У Чорному морі.


А все набагато простіше. Мабуть, панове із Секретаріату, що візували “надсекретні” документи про продаж зброї, бояться розголошування зовсім не військової таємниці, а розмірів “відкатів”. Тому що грошей, як стверджують у Держказначействі, на рахунки надійшло на порядок менше, ніж реальна вартість проданих озброєнь. Тобто йдеться про мільйони вкрадених доларів.Ні, ну зрозуміло, що наш президент – голуб миру, і він пропонував закрити доступ кораблям Чорноморського флоту, які, за його відомостями – з Інтернету, звісно – брали участь в осетинсько-грузинскому конфлікті. Адже Ющенко у нас знаний миротворець. А те, що Росія могла і новий конфлікт розв’язати, цього разу в Україні – так Віктор Андрійович про це не подумав. Це ж дрібниці – порівняно з Голодомором.


А взагалі-то час вже закликати нашого президента до відповіді, тому що він не миттям, так катанням обов’язково нашу країну приведе в… ну в те саме місце, яке так знайоме главі його Ради національної безпеки і оборони.


Мабуть, саме з її подачі Служба безпеки України розглядає безпеку країни під таким цікавим ракурсом.


І тому так збуджується…

Олександр Воронцов, Карен Оганесян. INTV


http://intv-inter.net/news/article/?id=57748667

admin