Нашоукраїнських облдепутатів, які за політичне русинство, просять покинути фракцію

Своє слово щодо конфлікту навколо проголошення русинами власної автономії висловила і обласна організація “Наша Україна”, яку нещодавно очолив банкір Аржевітін. Ось яку заяву розповсюдила прес-служба обласної організації НУНС.


Закарпатська обласна організація НСНУ у проведенні так званого Другого європейського конгресу підкарпатських русинів, який відбувся 25 жовтня цього року в Мукачеві, де проголошено Республіку «Підкарпатська Русь», вбачає відверто антиукраїнські дії, спроби окремих політиків спекулювати на стародавній самоназві українців та використовувати її в суто власних меркантильних цілях, не гребуючи навіть безпекою держави. Рішуче засуджує дії сепаратистів та закликає «горе-активістів» схаменутися і подумати про наслідки. Обласна організація партії «Наша Україна» вважає, що правоохоронні органи мають дати правову оцінку діям сепаратистів з відповідними наслідками для них, адже очевидно, що подібна політична карта може бути розіграна в Донбасі, Криму.
Нам, закарпатцям, притаманна толерантність, адже на території області мирно співіснують представники різних національностей, які з повагою ставляться до культурних надбань один одного. Таке штучне насадження політичного русинства є грубим нехтуванням думкою та потребами закарпатців.
Як відомо, 7 березня 2007 року Закарпатська обласна рада прийняла рішення «Про визнання національності «русин» на обласному рівні. Думаємо, це рішення і спровокувало нинішні події. Прикро, що голосувала за нього фракція «Наша Україна». Тому просимо цих «нашоукраїнців», котрі нині вже не є партійцями, зібратися з рештками національної свідомості, проявити політичні волю та мужність, щоб не паплюжити честь політсили, яка стоїть виключно на націонал-демократичних позиціях, відмовитись від вищезгаданого ганебного антиукраїнського рішення та змови проти українського народу, ініціювавши перегляд даного питання в Закарпатській обласній раді. Якщо ж залежність цих депутатів від безвідповідальних політиків є настільки міцною, що заважає їм приймати мудрі та виважені рішення в інтересах держави, вважаємо за доречне їх вихід з фракції «Наша Україна» в Закарпатській обласній раді.


Варто зазначити, що серед депутатів облради фракції “Наша Україна” майже не залишилося власне “нашоукраїнців”, бо переважна більшість із них впала на коліна перед своїм шефом Балогою-молодшим і вступила до балогівського “Єдиного Центру”.

admin