На старті опалювальний сезон

Протягом жовтня в експлуатацію будуть здаватися чимало об’єктів, — повідомив Володимир Бобков. — В основному це об’єкти теплопостачання. Зокрема 15 жовтня планується здати в повному обсязі систему теплозабезпечення для лікарняного комплексу. Наразі там закінчується будівництво мереж автономної котельні, яка постачатиме тепло для всіх корпусів ЦМКЛ, а також інфекційного відділення, поліклініки, пологового центру. Нарешті увесь лікарняний комплекс буде забезпечений гарячою водою цілорічно. Опалювальний сезон має зустріти в теплі дитяча лікарня, автономним теплопостачанням будуть забезпечені Падіюн, ЗОШ № 7, до початку листопада — ЗОШ № 5, театр, ЗОШ № 9, школа мистецтв, гімназія (для якої вдалося без черги отримати котли), а вже протягом листопада — грудня ЗОШ №№ 6, 8, 12, 15, 19 з дитсадками, які біля них розташовані. Наступного року залишиться забезпечити автономним теплом близько 12 бюджетних об’єктів.
Володимир Бобков висловив припущення, що вже наступного тижня запрацюють котельні навчально-освітніх закладів. Наразі триває укладання прямих угод на постачання газу, є кошти на його оплату, тож ці заклади тепло матимуть незалежно від того, подадуть газ КП “Уж-тепло” чи ні. Від підприємств-теплопостачальників нині залежить тільки третина населення, оскільки інші мешканці міста вже мають або ж встановлюють у своїх оселях автономне опалення. Міською владою видано 4 300 дозволів на автономне опалення, тобто дві третини городян від централізованого опалення не залежать. Півтора-два десятки багатоквартирних будинків будуть виведені з експлуатації тому, що там вже нікому подавати централізоване опалення. Але є й будинки, в яких мешкають виключно боржники, і вони очікують на централізоване теплопостачання…
Очевидним є те, що з поставками газу буде непросто, населення Ужгорода заборгувало за газ 8,5 млн. грн. (та ще близько 1,5 млн. грн. боргують державні та обласні заклади, але ці борги найближчим часом будуть погашені). У місті є будинки, де ніхто з мешканців до цього часу не розрахувався за тепло та не звертався за субсидіями.
З огляду на ситуацію КП “Уж-тепло” подало до судів понад 4 тисячі позовів на своїх боржників. Торік, аби вийти з боргового глухого кута й отримати газ, міська влада змушена була надати з міського бюджету 4 млн. грн. та взяти кредит. Цьогорічної осені такої можливості не буде, оскільки всі кошти спрямовані на виконання соціальних програм, наголосив Володимир Олександрович.
Влада нагадує населенню про необхідність сплатити борги протягом найближчих тижнів. Управління соціального захисту населення очікує на людей, які мають право на оформлення субсидій, їхню плату за комунальні послуги компенсовуватиме держава. Володимир Бобков прокоментував можливість встановлення автономного опалення в оселях громадян за рахунок бюджету. Минулого року автономне опалення за рахунок міста отримали десять ужгородців за висновками спеціалістів управлінь комунального господарства та соціального захисту. Це малозабезпечені пенсіонери та інваліди без дітей і близьких родичів. Цьогоріч таке є неможливим, запевнив перший заступник міського голови. Він додав, що будинок (стояк, під’їзд) не буде відмежований від централізованого теплопостачання, якщо у ньому є хоч 1—3 квартири без власного теплозабезпечення. Якщо для КП “Уж-тепло” таке буде вкрай невигідним, нехай вирішує питання встановлення АО за власний рахунок, оскільки бюджетом такі кошти не передбачені.

Clipnews.info

Про проблеми з опаленням в Ужгороді у відеоролику

admin