Імпічмент президента вірогідний як ніколи

Але навряд чи більшість фракцій зважаться на пропозицію Тимошенко – “НУ-НС”, хоч і розвалився, в більшості своїй (а в коаліцію входить фракція, тобто більшість депутатів) лежить під Банковою і чекає, коли їм дозволять проголосувати хоч за щось. Ні, ну правий був Андрійович щодо своїх депутатів – “на смітнику підібрав”. Не всіх, звичайно, – тих, хто, як безхребетні, залишилися в “Нашій Україні”. А ті, хто самого Ющенка в президентське крісло посадив, підібравши його в околицях Майдану і мало не силою змусивши ризикнути, вже давно у бік Банкової не тільки плюнули, але і в подробицях розповіли, що про нинішню владу думають.


Хто ще не піде в коаліцію? Частина Партії регіонів, орієнтована на Ахметова і Януковича. Ну так – є ще треті, які розуміють, що до наступного парламенту не потраплять, а якщо і потраплять, то за дуже великі гроші. Які з минулого разу “відбити” так і не встигли. А у владу йдуть зовсім не за “депутатською недоторканністю”, а, швидше, щоб бізнес свій “дахом” забезпечити і бабло нове заробляти. Та і Янукович попередив – списки партії будуть оновлені.


Думка комуністів теж відома – фракція розділиться майже навпіл. Адже пан Симоненко сподівається, що Ющенко виконає свою обіцянку, і, усунувши Тимошенко і Януковича, виведе саме його на президентські вибори, і Петро Миколайович зіграє свою роль “жертовного барана”, як і 1999 року. Ні, ну сподіватися, звичайно, можна. Але для цього треба у другий тур потрапити, а у разі усунення Тимошенко і Януковича підтягнуться інші – Литвин, Гриценко. Отже зірка Симоненка навряд чи спалахне з новою силою. Але він сподівається.


Блок Литвина, який так і не визначився ні з виборами, ні зі своїм ставленням до президента (публічним, зрозуміло), також навряд чи відгукнеться на заклик прем’єр-міністра.


Та і президент, який повинен буде внести до парламенту кандидатуру нового прем’єра, ні за яких обставин цього не зробить. Коаліцію у Верховній Раді він теж навряд чи визнає легітимною – “парламентська більшість” справді не існує більше 30 днів, а тому формально президент міг би, навіть за наявності коаліції, розпустити ВР хоч через півроку, “пригадавши”, що він уже отримав таке конституційне право, яке не зникло водночас зі створенням коаліції.


І в цьому випадку авторові ближче не миролюбна позиція прем’єр-міністра Тимошенко (хоча її теж можна зрозуміти), а позиція юридичного крила БЮТа – у разі, якщо всі можливі правові методи заборони виборів будуть вичерпані, необхідно йти на вимушений крок – імпічмент президентові.Про це заявив член фракції БЮТ Святослав Олійник. “Всьому є межа. БЮТ сьогодні – єдина політична сила, що стримує імпічмент президента. І якщо всі можливі правові методи заборони виборів будуть вичерпані, а ми побачимо, що президент остаточно став на шлях руйнування держави, то я не виключаю того, що БЮТ може перестати стримувати цей процес. І оголосити про свою готовність підтримати процедуру імпічменту”, – сказав він.


При цьому Олійник процитував 110 статтю Конституції, в якій передбачена процедура усунення з посади глави держави за станом здоров’я: “Відкриваємо Конституцію. Читаємо ст. 110: “Неможливість Президентом виконуваті свої повноваження за станом здоров’я має бути встановлена на засіданні ВР України та підтверджена більшістю від її конституційного складу на підставі письмового подання ВС України за зверненням ВР України і медичного висновку”.


“Враховуючи останні події (відверте знищення судової системи), нескладно прогнозувати позицію Верховного Суду. У Раді голосів вистачить, а медичний висновок може і дільнична лікарня написати. Тобто за наявності політичної волі все це нескладно здійснити. Вранці почали – увечері закінчили. Повідомили зовнішньополітичні відомства іноземних держав і забули, як про жахливий сон”, – схематично змалював дії Блоку пан Олійник.


У, а це вже, як то кажуть, “ближче до тіла”. І не треба доводити ні причетність до корупції, ні державну зраду – достатньо медичного засвідчення. А те, що у Андрійовича з головою не все гаразд, – то це народу вже остаточно зрозуміло. Ні, ну 25 анестезій – це ж слонові мозок зруйнувати можна. Навіть не такий геніальний, як у нашого “месії”. Тобто навіщо медики Банкової таку інформацію в ЗМІ закинули – невідомо. По дурості, мабуть. Тепер хай і вигрібають…


“Я розумію, що поки в історії такого випадку ще не було, але ж і розпуску ВР двічі поспіль протягом року теж ніколи не було. Ми ж бачимо, що ситуація розвивається дуже стрімко. Свіжий приклад – ліквідація суду. Цього теж ні в світовій юридичній, ні політичній практиці не було. І це вже не просто дзвінок, а великий подзвін. Мені, наприклад, страшно, що така людина має доступ до зброї. Тому що якщо сьогодні він зміг ліквідовувати суд і парламент, то завтра він почне фізично щось ліквідовувати. Я дуже сильно сумніваюся в адекватності світосприймання Віктора Ющенка”, – резюмував пан Олійник.


Підбадьоримо пана депутата – не тільки він сумнівається в “адекватності світосприймання”. Всі сумніваються. Ну ті, хто не з того самого “смітника”, на якому Андрійович свої кадри підбирає.Карен Оганесян. INTV

admin