Дітей треба краще годувати…

Відтак колегія розпочала роботу. Перше питання порядку денного стосувалося початку опалювального сезону в області. За інформацією начальника управління житлово-комунального господарства Василя Романця, наразі теплом забезпечені всі соціальні заклади краю. “На жаль, опалювальний період не розпочався лише в місті Ужгород. Тут школи, дитсадки, медичні заклади та установи культури залишаються без тепла”, – констатував Василь Романець.
Станом на 15 жовтня в області до роботи в зимовий період підготовлено 99,3 відсотка будинків комунальної власності, проведено ремонт всіх опалювальних систем у житлових будинках, відремонтовано 94 відсотків покрівель. Наразі до опалювального періоду підготовлено 94 із 95 котелень в області. До кінця місяця планується завершити ремонт ще однієї котельні в місті Ужгород. Складною залишається ситуація із забезпеченням енергоносіями комунального підприємства “Рахівтеплокомуненерго”. Необхідно винайти кошти для закупки мазуту для роботи котельні.
Найбільше занепокоєння, за словами начальника управління житлово-комунального господарства, викликає заборгованість підприємств комунальної теплоенергетики. Так, ужгородські компанії боргують більше 5 мільйонів гривень, в Мукачеві борг – 2,2 мільйона гривень. За дев’ять місяців цього року рівень розрахунків підприємств теплокомуненергетики області склав всього 73 відсотків. З цієї причини на сьогодні жодне з цих підприємств не уклало угоду на постачання природного газу в новому опалювальному періоді. Олег Гаваші відзначив, що цьогоріч до питання отримання лімітів на газ керівництво компанії НАК “Нафтогаз” підійшло принципово. “До того часу, поки не буде стовідсоткових розрахунків за газ, жодне підприємство не отримає навіть кубометра газу. Безкоштовних енергоносіїв не буде, адже газ -– це товар, за який потрібно платити”, – констатував керівник краю. Один із шляхів вирішення проблеми голова облдержадміністрації вважає приведення тарифів у відповідність із затратами. “Питання тарифів, це насамперед питання місцевої влади. В різних містах собівартість теплоносіїв різна, саме тому неможливо централізовано встановити тарифи на послуги. Разом з тим потрібно застосовувати єдиний підхід – тарифи мають бути економічно обґрунтованими”, – вважає Олег Гаваші. Як приклад, керівник краю навів ситуацію на Виноградівщині. Тут тарифи для комерційних структур перекривають нижчі тарифи для населення, і завдяки такому підходу районне підприємство теплокомунерегетики працює стабільно, без боргів.
За результатами розгляду питання одним із пунктів доручення керівника краю райдержадміністраціям та міськвиконкомам рекомендовано забезпечити приведення тарифів на житлово-комунальні послуги до рівня економічно обґрунтованих витрат на виробництво. Керівництву Ужгородського та Мукачівського міськвиконкомів доручено негайно вирішити питання стовідсоткового погашення заборгованості або надання банківської гарантії проплати за спожитий цього року газ та укласти угоди на постачання газу на новий опалювальний період.
Також на колегії було проаналізовано підсумки проведення літнього оздоровлення дітей у 2008 році. Цьогоріч в області для оздоровлення школярів було використано понад 24 мільйони гривень. Майже 5,3 мільйона гривень залучено спонсорських коштів. Найбільше витратили благодійні організації Мукачівського району — більше мільйона гривень. Загалом цього літа в оздоровчих закладах краю та за його межами побували 85 тисяч 379 дітей, що становить 51,4 відсотка від загальної кількості учнів. Найкраще оздоровчу компанії провели на Мукачівщині. Тут у таборах відпочили більше 60 відсотків школярів. Найгірше оздоровчу компанії проведено в місті Ужгород. У обласному центрі оздоровитися зміг лише кожен третій школяр. Начальник управління у справах молоді та спорту Володимир Фленько повідомив, що у 2008 році у області працювало 570 таборів, в тому числі 501 – з денним перебуванням, 18 – стаціонарних, 2 – санаторного типу, 15 – профільних.
На тому, що в області має бути збільшена кількість стаціонарних таборів, наголосив керівник області. “Потрібно відновити мережу літніх таборів, адже свого часу такі заклади були в кожному районі області. Оздоровча кампанія має відображати не лише кількісні, але передусім якісні показники”, – вважає Олег Гаваші. Керівник краю доручив передбачити у бюджетах наступного року фінансування відкриття нових дитячих оздоровчих закладів. Також на наступний рік планується збільшити витрати на харчування у дитячих таборах з денним перебування, які працюють на базі шкіл.

За інформацією Управління інформації та зв’язків
із громадськістю облдержадміністрації

admin