Депутати Ужгородської міськради вимагають посадити брата Балоги

Депутати висловили недовіру згаданим посадовцям і вирішили звернутися до прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, Генерального прокурора Олександра Медведька, міністра охорони навколишнього природного середовища Георгія Філіпчука з поясненням своєї позиції.


Мотивація: «за заподіяння шкоди правам та інтересам територіальної громади міста». При голосуванні за це рішення утрималися двоє осіб.


Як стало відомо, основні претензії міських урядовців до обласних виникли через аквапарк, будівництво якого рішенням сесії обласної ради фактично було унеможливлено. Згадане рішення облради (від 25 липня 2008 року № 614 «Про розширення площі об’єктів природно – заповідного фонду місцевого значення») у зверненні названо «протиправним і кримінальним». Цим рішенням ділянку, на якій планувалося звести аквапарк, віднесли до меж Боздоського парку й надали статусу «пам’ятки садово – паркового мистецтва».


Міські урядовці вважають, що «обласна рада невиправдано поширила свої повноваження на земельну територію і об’єкт, які повністю перебувають у власності територіальної громади м. Ужгорода і ніколи не відносились до «спільної власності територіальних громад міст, селищ і сіл Закарпатської області», що перебуває в юрисдикції облради».


У зверненні наведено ряд статей законів України, які, на думку міських урядовців, порушили обласні депутати. Зокрема, Закони України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про природно-заповідний фонд».


Нагадаємо, ужгородська влада ініціювала збір підписів за проведення референдуму, на який винесуть одне питання: потрібен місту аквапарк чи ні? До такого кроку мерія вдалася після того, як обласна рада своїм рішенням розширила межі Боздоського парку до 73 га, включивши до його території й 23 га, на яких місто планувало звести водний комплекс.


29 липня Ужгородська міська рада подала до Ужгородського міськрайонного суду позовну заяву з вимогою скасувати згадане рішення обласної ради.


Ще раніше мерія подала до суду на Держуправління охорони навколишнього природного середовища, у такий спосіб намагаючись змусити управління затвердити межі Боздоського парку у 53 га.

admin