Через кризу “Єврокар” скоротить виробництво вдвічі

Підприємство вимушене піти на скорочення виробництва через різкий спад продажу автомобілів – до 50 відсотків, що є результатом фінансової кризи в Україні зокрема та світі загалом. Через скорочення виробництва на підприємстві вже відправлені у вимушену відпустку 1000 працівників із 1160. Крім того, робочий тиждень скорочений до 2 днів.
– Криза безпосередньо вплинула і на наше підприємство, – каже голова наглядової ради „Єврокару”. – Досі урядом так і не прийнято антикризових заходів, а це в свою чергу призводить до того, що всі галузі промисловості в Україні починають призупиняти виробництво. Наразі ситуація зі скороченням темпів виробництва характерна і для інших автомобілебудівників країни.
Ще одна, але вже другорядна причина згортання виробництва, яка прозвучала під час зустрічі, — неможливість здійснити передоплату складових для автомобілів (постачає Чехія) через відповідні заборони уряду.
– Всі питання, пов’язані з монетарною політикою Кабінету Міністрів, із різноманітними заборонами безпосередньо вплинули на діяльність „Єврокару”. Виробництво на заводі можна зупинити за один день, але для відновлення роботи потрібно буде кілька тижнів, – заявив Олег Боярин.
Голова наглядової ради ЗАТ «Єврокар» також повідомив, що через невизначеність та нестабільність підприємство вимушене переглянути плани виробництва, а також згорнуто роботи з розширення підприємства. Йдеться про реалізацію проекту третьої виробничої черги заводу „Єврокар”, яка передбачала поступовий перехід до 2011 року до повного конвеєрного складання зі зварюванням, фарбуванням та монтажем кузовів автомобілів. Заплановані обсяги виробництва мали сягнути 45 тисяч автомобілів, а на другому етапі — до 120 тисяч авто в рік. Також це виробництво передбачало збільшення кількості працівників до 6,5 тисячі чоловік (з урахуванням підприємств із виробництва комплектуючих — майже 30 тисяч працівників).

Управління інформації та зв’язків
із громадськістю облдержадміністрації

admin