Антимонопольний комітет оштрафував “Закарпатавтотранс” на 16,5 тис. грн.

Як повідомили в прес-службі Закарпатського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, регіональне відділення оштрафувало ВАТ «Закарпатавтотранс» на 16500грн. за зловживання монопольним становищем.
До територіального відділення надійшла заява ТОВ «АТП 12629» (м.Івано-Франківськ) щодо правомірності встановлення ВАТ «Закарпатавтотранс» подвійної плати за надання обов’язкових автостанційних послуг.
Як з’ясувало Відділення, ВАТ «Закарпатавтотранс»:
– встановило для ТОВ «АТП-12629» (м.Івано-Франківськ) та інших перевізників, що здійснюють перевезення пасажирів на приміських, міжміських та міжобласних сполученнях подвійну плату за надання визначеного законодавством обсягу обов’язкових послуг (послуги кас автостанції, організація руху автобусів, надання платформ для посадки та висадки пасажирів і т.д.): у вигляді фіксованої плати у гривнях, що розраховується по кожній автостанції згідно кількості послуг, що надаються на ній та тарифу у розмірі 7 відсотків від суми виручки від продажу квитків в касах автостанцій^
– затвердило різні тарифи у відсотках від суми виручки від продажу квитків в касах автостанцій за надані обов’язкові послуги: для перевізників, що працюють на приміських, міжміських та міжобласних сполученнях – у розмірі 7 відсотків^ для перевізників, що працюють на міжнародних сполученнях – у розмірі 10 відсотків.
Такі дії ВАТ «Закарпатавтотранс» було визнано порушенням законодавства про захист економічної конкуренції.


Голова відділення Дмитро Іванов, коментуючи рішення по справі зазначив, що ВАТ «Закарпатавтотранс» скориставшись ситуацією – відсутністю чітких, нормативно закріплених правил і єдиного механізму встановлення вартості автостанційних послуг, зловживаючи монопольним становищем безпідставно встановив подвійну оплату цих послуг, що призвело до ущемлення інтересів перевізників.
Застерігаю керівництво ВАТ «Закарпатавтотранс», що рішення по зазначеній справі повинно бути виконано в повному обсязі .

admin