Заяви окремих депутатів щодо причин смерті підлітка з Краматорська Василь Князевич вважає початком другого етапу антивакцинальної кампанії

На переконання урядовця, у нинішній кампанії більше політики, ніж задекларованої турботи про здоров’я нації. Він аргументує це твердження тим, що заяви політиків лунають у той час, коли не завершено слідство Генеральної прокуратури України та не оприлюднено її вердикт. Судмедекспертами Гепрокуратури України не названий остаточний діагноз смерті підлітка та не проведена патологоанатомічна конференція з залученням найширшого кола вчених АМН України, фахівців МОЗ та міжнародних експертів, які б надали консолідований висновок. Не заслухано звіт Тимчасової комісії у стінах парламенту та не ухвалена постанова щодо результатів її роботи. “Чи не є передчасні коментарі свідченням того, що правда не цікавить політиків, якщо мова йде про політичну доцільність?” – риторично запитує В.Князевич.

За його словами, антивакцинальні кампанії відбувалися в багатьох розвинутих і не дуже країнах. Їх метою завжди були меркантильні бізнесові інтереси, а найчастіше – політичні наслідки. “В першу чергу це залучення електорату, який повірив у шкідливість вакцинації і готовий обирати до влади тих політиків, які нібито захистять його від щеплень. Саме таким походом за голосами у цю передвиборчу пору зумовлена шалена, добре профінансована і скоординована антивакцинальна кампанія”, – переконаний міністр.

Наслідком цієї кампанії є те, що населення вже відмовляється не тільки від додаткової, але й від планової вакцинації, зазначив В. Князевич. “Виголошуючи високопарні заяви про “геноцид нації”, горе-політики, свідомо чи ні, завдають руйнівний удар по планових щепленнях в Україні. Так, вже сьогодні щеплення отримали на 10 % менше дітей та підлітків, ніж за відповідний період 2007 року”, – наголосив урядовець.

Він стверджує, що у звіті Тимчасової комісії наведено факти і припущення, які не відповідають дійсності, науково не підтверджені, не доведені відповідними доказами, що є порушенням ст. 83 Тимчасового регламенту Верховної Ради України. До того ж, комісія створена з порушеннями норм діючого законодавства та Регламенту Верховної Ради України, адже народні депутати Віктор Корж та Юрій Гайдаєв не мали права брати участь у роботі Тимчасової слідчої комісії, оскільки саме вони підписували основні угоди щодо проведення додаткової імунізації населення проти кору та краснухи.

“Як лікар і як міністр, проаналізувавши усі доступні мені факти, висновки, погодження, ризики і прогнози, вважаю, що та робота, яка здійснена Урядом України разом з ВООЗ і ЮНІСЕФ та Міністерством охорони здоров’я і Міністерством сім’ї, молоді і спорту незалежно від того, хто у 2005-2008 році їх очолював, заслуговує на схвалення і підтримку. Офіційно повідомляю, що якість вакцини ще раз перевірена і підтверджена в Україні і в незалежній французькій експертній лабораторії. Професійно проаналізовані результати вже проведених понад 113 тисяч щеплень, з яких зафіксовано тільки 0,007% поствакцинальних реакцій”, – підкреслив В.Князевич.

Він додав, що Міністерство охорони здоров’я України готове доводити свою правоту в судовому порядку як в Україні, так і міжнародних судових інстанціях.

Укрінформ

admin