За фактом масового отруєння на “Ядзакі” порушено кримінальну справу

5 вересня прокуратура Закарпатської області порушила кримінальну справу за фактом неналежного виконання службовими особами товариства „Альтернатива компані” своїх службових обов”язків, що потягло масове інфікування працівників ТОВ „Ядзакі Україна”, за ознаками злочину, передбаченого ст..367 ч.2 КК України (службова недбалість).
У матеріалах, зібраних прокуратурою по факту харчової інтоксикації 122 працівників ТОВ „Ядзакі Україна” вбачається, що товариство „Альтернатива компані”, що зареєстроване у Київській області і з яким було заключено договір про забезпечення якісного харчування та приготування їжі, неналежно виконували свої обов”язки.
Зокрема, за висновками бактеріологічного дослідження, проведеного СЕС, у приготованих стравах, які вживали постраждалі працівники ТОВ „Ядзакі Україна”, виявлені бактерії золотистого стафілококу та сальмонели.
Окрім того, в ході перевірок, з”ясувалося, що персонал харчоблоку грубо порушував вимоги санітарного законодавства, у тому числі щодо застосування дезінфікуючих засобів.
До того ж, працівники харчоблоку не дотримувався технологій приготування страв та їх зберігання, що спричинило масивне накопичення збудника в напівфабрикатах та готових стравах.
А за даними санітарно-епідеміологічної служби області, із 25 працівників харчоблоку, шестеро були допущені до роботи без наявності необхідного медичного висновку, а 15 є носіями патогенного стафілококу.

Прес-служба прокуратури області

admin