Владімір Чечот: “Словаччина зацікавлена в запровадженні угоди про малий прикордонний рух”

У четвер, 4 вересня, голова облдержадміністрації Олег Гаваші зустрівся з Державним секретарем Міністерства внутрішніх справ Словацької Республіки Владіміром Чечотом. На зустрічі також були присутні Надзвичайний і Повноважний Посол України в Словацькій Республіці Інна Огнівець та Генеральний консул Словацької Республіки в Україні Маріан Сладечек та інші.
Сторони обговорили окремі питання двосторонніх відносин України і Словаччини, прикордонного і транскордонного співробітництва. Особливу увагу приділили малому прикордонному руху. Нагадаємо, з лютого цього року уже укладено угоду про правила місцевого прикордонного руху з Угорщиною. Нещодавно підписані документи з Польщею і Словаччиною. Залишилося їх ратифікувати. Однак Угода про малий прикордонний рух між Україною та Словаччиною не вступила в дію через окремі зауваження Євросоюзу. Крім того, вона суттєво відрізняється від підписаної з Угорською Республікою – більш жорсткими вимогами для громадян України.
„Словаччина зацікавлена в запровадженні Угоди про малий прикордонний рух”, – зауважив Владімір Чечот .
На зустрічі також йшлося про перспективи будівництва пунктів пропуску „Забродь – Уліч”, „Соломоново – Чієрна”, реконструкцію діючих пунктів пропуску тощо.
Наголошувалося і на результатах співпраці між країнами на регіональному рівні. Зокрема, значно пожвавилося співробітництво в економічній та гуманітарній сферах. Так, за перше півріччя цього року зовнішньоторговельний оборот області зі Словаччиною становив 124,1 млн. дол. США і порівняно з минулим роком збільшився у 2,1 раза. За обсягами прямих іноземних інвестицій, що надійшли в економіку Закарпаття, Словаччина посідає дев’яте місце після США, Німеччини, Японії, Угорщини, Австрії, Польщі, Нідерландів, Італії.
Нині в області діє 121 українсько-словацьке підприємство, обсяг інвестицій в які становить 12,2 млн. дол. США.

Управління інформації та зв’язків
із громадськістю облдержадміністрації

admin