В Ужгороді змішана українсько-угорська комісія розглядає питання забезпечення прав нацменшин

Українську делегацію очолює співголова Української частини Комісії, голова Державного комітету України у справах національностей та релігій Олександр Саган, угорську – співголова Угорської частини Комісії, Державний секретар з питань зовнішньої політики та політики національних меншин Канцелярії Прем’єр-міністра Угорщини Ференц Гемеші.
У засіданні Комісії також взяли участь представники профільних міністерств Угорщини, Кабінету Міністрів України та центральних органів влади України, громадських об’єднань української національної меншини Угорщини та угорської – в Україні. Закарпатську облдержадміністрацію представляють заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Михайло Попович, керівники відповідних управлінь облдержадміністрації.
Відкриваючи засідання, Олександр Саган відзначив дієвість і результативність українсько-угорського співробітництва, спрямованого на забезпечення прав угорської нацменшини в Україні і української – в Угорщині. Він щиро подякував угорському Урядові, Угорщині загалом за значну допомогу потерпілим від липневого паводка, а також за допомогу в ліквідації наслідків стихії.
– Завершено підготовку законопроекту про Концепцію державної етнонаціональної політики, який подано на розгляд Кабінету Міністрів України. Забезпечено за участю експертів Ради Європи спільний моніторинг щодо виконання положень міжнародних правових актів, таких як Рамкова конвенція на захист прав національних меншин та Європейської Хартії регіональних мов або мов меншин, – повідомив Олександр Саган.
У свою чергу, Ференц Гемеші також відзначив позитивну динаміку двосторонніх відносин.
– Радий, що українська сторона до вирішення питань угорської нацменшини підходить комплексно, а не звужує їх лише до збереження національної ідентичності. Ми в Угорській Республіці щодо української нацменшини застосовуємо такі ж підходи, – каже співголова Угорської частини Комісії. – Головне – присутність та активна участь нацменшини в суспільному житті нашої країни.
Співголови Української та Угорської частин Комісії констатували, що більшість завдань Протоколу попереднього засідання Комісії було виконано. Значну увагу сторони приділили і питанням прикордонного співробітництва.Управління інформації та зв’язків із громадськістю Закарпатської ОДА

admin