В Україні корупція, як ранкова кава

В засіданні взяли участь представники правоохоронних органів, науковці.


Зокрема про ситуацію в органах податкової служби розповів заступник начальника відділу по боротьбі з корупцією ДПА у Закарпатській області Андрій Мілюченко. За його словами, цьогоріч порушено вже 5 кримінальних справ за скоєння злочинів самими податківцями. Недорахованими штрафними санкціями державі завдано збитків на суму 3,7 млн. гривень.


Відділ по боротьбі з корупцією в ДПА у Закарпатській області протягом січня-серпня 2008 року провів 98 службових перевірок та розслідувань щодо працівників обласної державної податкової служби. За результатами перевірок порушено 12 кримінальних справ, складено 9 протоколів про порушення вимог Закону України “Про боротьбу з корупцією”, до 92 співробітників ОДПС застосовано заходів дисциплінарного впливу, в т.ч. чотирьох звільнено з органів ОДПС, внесено 125 подань керівництву ОДПС для вжиття заходів реагування та усунення недоліків.


„Корупція сьогодні просто влаштовує всіх у державі», — стверджує викладач УжНУ, директор Закарпатського обласного центру гендерної освіти при УжНУ Маріанна Колодій. Пані Колодій змалювала портер типового хабарника: це чоловік 35-45 років, управлінець середньої ланки. Натомість образ того, хто дає хабара, досить непевний, це скоріше жінка, віком від 30 до 55 років, середнього рівня достатку, з вищою освітою, має в середньому одну дитину, переважно мешканка міста. «Навіть рівень зарплати не є причиною корупційних дій. Навіть якщо людина отримує 25 тисяч грн., то все ж візьме коробку цукерок, бо це звичка», — каже психолог.


За словами Маріанни Колодій, корупція більшістю співвітчизників сприймається вже як природне явище, як, наприклад, ранкова кава.


Пані Колодій повідомила представників медіа краю про початок Всеукраїнського щорічного конкурсу для журналістів, які досліджують тему боротьби з корупцією. Журналістські матеріали, в яких порушується тема корупції, слід надсилати до Ужгородського прес-клубу для участі в обласному етапі конкурсу.Clipnews.infoЗасідання в Ужгородському прес-клубі на тему „Корупція по-українськи: національна особливість чи набута шкідлива звичка” у відеоролику

admin