Універу в Мукачеві не буде?

Проте таке доручення залишилося досі невиконаним, не відомо ще навіть прізвище ректора нового вишу. Про це сьогодні, 2 вересня, повідомив ректор Мукачівського гуманітарно-педагогічного інституту Василь Росул.
“Наразі я не знаю жодних подробиць про об’єднання інститутів. Крім того, що є рішення здійснити передачу майна в державну власність, та поки що ми підпорядковані області. З колективом ще ніхто не зустрічався”, – каже Василь Росул.
Натомість голова Закарпатської ОДА Олег Гаваші так прокоментував ситуацію: „Рішення про переведення Мукачівського гуманітарно-педагогічного інституту в державну власність дозволить закумулювати в обласному бюджеті 15 мільйонів гривень. Саме стільки грошей область щорічно витрачала на фінансування закладу. Тепер, коли інститут переведено на державне фінансування, ми зможемо витрачати ці кошти на інші освітянські програми”.
Програмою злиття передбачено, що студенти, які вступили та вже навчаються в інститутах, продовжать навчання в Мукачівському державному університеті. Основна мета об’єднання – створити в області ще один базовий вищий навчальний заклад. При цьому буде більш ефективно використано наявний кадровий потенціал та матеріально-технічну базу. Наразі Мукачівський гуманітарно-педагогічний інститут є єдиним вищим педагогічним закладом області, який здійснює підготовку кадрів для дошкільної, загальної середньої освіти. Тут діють три факультети, навчаються понад 2 тисячі студентів. Дотепер інститут був єдиним закладом в області III-IV рівня акредитації, який не перебував у державній власності. Ще понад 3 тисячі студентів навчаються на 4 факультетах у Мукачівському технологічному інституті.

ЗІК

admin