Україна під загрозою диктатури та введення прямого президентського правління

Рішенням депутатів Ужгородської міської ради на 49 пленарному засіданні ІV сесії Ужгородської міської ради V скликання, у відповідності до розділу ХІ Конституції України, ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», схвалено тексти звернення до громадян України та до Президента України Ющенка В.А.
Звернення


депутатів Ужгородської міської ради V скликання


до громадян УкраїниШановні співвітчизники!


Ми, депутати Ужгородської міської ради V скликання відкрито звертаємось до Вас із глибоким занепокоєнням і тривогою щодо громадянського миру і спокою в державі, що можуть бути грубо порушені внаслідок нагнітання політичних пристрастей та ескалації політичної кризи в Україні.


Ця, найбільш масштабна за останні роки, політична криза, насправді спричинена не стільки фактичним розвалом коаліції демократичних сил у Парламенті, скільки довготривалою і засліпленою боротьбою Президента України за персональні повноваження і владу та перемогу на наступних президентських виборах.


Останні повідомлення з «фронтів» війни інституцій центральної влади, за перебігом подій якої із занепокоєнням спостерігає вся країна, вкрай насторожують: стало відомо, що з президентського секретаріату в регіони надходять директиви щодо необхідності публічної підтримки територіальними громадами і місцевою владою так званого «прямого президентського правління». У разі реалізації такого сценарію, подібні авантюрні дії і рішення стануть грубим порушенням Конституції України, поставлять Україну на поріг національної катастрофи і громадянського протистояння та перекреслять усі демократичні надбання і здобутки українського народу.


Саме як орган місцевої влади найзахіднішого обласного центру України, ми прийняли на сесії Звернення до Президента України, в якому відкрито засуджуємо подібні антиконституційні наміри і дії та застерігаємо від їх реалізації.


Звертаємось до ужгородців та всіх громадян України, осередків політичних партій і блоків, депутатів рад усіх рівнів, громадських організацій, молоді і студентства, людей похилого віку, ветеранів, до всіх, кому не байдужа подальша доля України:


В цей складний і визначальний для країни час зберігайте спокій і витримку, громадянський мир і злагоду, не піддавайтесь на облудні провокації і заклики, які не мають нічого спільного з національними інтересами України та дестабілізують і без того непросту ситуацію в державі.


Звертаємося також до керівництва МВС України, СБУ, Збройних сил України та інших правоохоронних структур, яких, імовірно, очікує низка злочинних указів і наказів щодо реалізації антиконституційних намірів, пам’ятайте: злочини проти власного народу, як свідчить історія, завжди караються!


Ужгородська міська рада, яка першою в колишньому СРСР засудила дії путчистів ГКЧП у 1991 році, в нових історичних умовах не припиняла і ніколи не припинить відстоювати демократичні цінності та права територіальної громади міста Ужгорода, хто б на них не зазіхав.Звернення


депутатів Ужгородської міської ради V скликання


до Президента України Ющенка В.А.Шановний пане Президенте України!


Ми, депутати Ужгородської міської ради, яка перша у колишньому СРСР рішуче засудила путч ГКЧП у день його проголошення 19 серпня 1991 року, нині глибоко збентежені і стурбовані вкрай напруженою політичною ситуацією, що склалася в Україні на початку вересня 2008 року.


Відстежуючи і аналізуючи політичні події минулих років і, особливо, останніх півроку в державі та інституціях центральної влади – Верховної Ради, Уряду та Президента України, постійно зіштовхуючись із згубними наслідками дестабілізації і розбалансованості центральних органів влади на місцевому рівні, виконуючи покладені на нас законами обов’язки захисту інтересів територіальної громади міста Ужгорода, міська рада заявляє:


По-перше, очікувані суспільством демократичні перетворення і системні реформи, у т.ч. у місцевому самоврядуванні, на наш погляд не відбулися завдяки діям Президента України та постійній боротьбі між політичними силами, які знаходяться при владі. На жаль, нині боротьба за вплив у владі стала вищою за національні інтереси Українського народу.


По-друге, не годиться шукати «руку Кремля» і реанімовувати беріївські методи пошуку «ворогів» для відвернення уваги людей від власних грубих помилок і прорахунків на кшталт так званого «Універсалу національної єдності», загравання з олігархами та відмови від боротьби з корупцією.


По-третє, ми не припускаємо навіть думки про підготовку та реалізацію авантюрного сценарію введення т.зв. «прямого президентського правління», військового або надзвичайного стану в країні, про необхідність підтримки яких територіальними громадами і місцевою владою надходять директиви із Президентського Секретаріату. Адже подібні дії були б антиконституційними в державі, яка незмінно декларує демократичні цінності та рух до європейської спільноти.


Таким чином, Ужгородська міська рада не тільки категорично засуджує подібні неконституційні наміри і дії, але й зробить все від неї залежне, щоб подібна провокація і авантюра не була здійснена, а жителі Ужгорода і Закарпаття не були втягнуті у громадянський конфлікт з непередбачуваними наслідками.


З огляду на штучно створену ситуацію, яка поставила країну на грань національної катастрофи і громадянського протистояння, закликаємо Вас, Президенте України, визнати власні помилки, припинити ескалацію політичного конфлікту та не приймати необдуманих рішень, які б перекреслили всі демократичні надбання і здобутки українського народу.Схвалено на 49 пленарному засіданні


ІУ сесії Ужгородської міської ради


V скликання від 9 вересня 2008 рокуClipnews.info
Про позачергове пленарне засіданні ІV сесії Ужгородської міської ради


V скликання від 9 вересня 2008 року у відео ролику.


admin