Угорщина вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років в Украї

У заході також взяли участь дипломати Посольства України в Угорщині, представники української нацменшини Угорщини та інші.
Того ж дня „незгасиму” свічку було урочисто передано і голові Державних зборів Угорської Республіки Каталін Сілі.
В музеї „Будинок терору”, у залі, присвяченому жертвам комуністичного, тоталітарного та фашистського режимів, також запалили „незгасиму” свічку. Відтак присутні вшанували пам’ять невинних жертв диктатури. Поминальні свічки будуть розміщені у будинках органів самоврядування та інших установ.
Міжнародна акція “Незгасима свічка” розпочалася 1 квітня цього року в Австралії. Ця акція проводиться, аби залучити світове українство до міжнародних та державних заходів із відзначення у 2007-2008 рр. 75-х роковин геноциду українського народу. Вона також ініційована Міжнародним координаційним комітетом Світового конгресу українців (МКК СКУ) з відзначення 75-х роковин Голодомору 1932-33 рр. в Україні та підтримана Секретаріатом Президента України, Міністерством закордонних справ України, Українською всесвітньою координаційною радою.
Упродовж року, згідно з попередньо визначеним графіком, символічна свічка передаватиметься як естафета з країни в країну і охопить всього 33 держави світу. Символічна „Незгасима свічка” має форму факела і оздоблена написом фрази „Україна пам’ятає – світ визнає” мовою країн, в яких проходить акція. Посол разом з керівником української громади особисто передаватимуть свічку своїм колегам в інших країнах. В цих державах закордонні дипломатичні установи України разом з місцевими українськими громадами проводитимуть заходи, основним змістовним елементом яких є відзначення пам’яті жертв Голодомору – поминальні богослужіння, скорботна хода, вечори-реквієми тощо.
Акція уже відбулася в Сербії, Італії, Португалії, Іспанії, Франції, Великобританії, Швеції, Німеччині, Польщі, Білорусі, Канаді, США, Чилі, Аргентині, країнах Прибалтики та інших. А у листопаді символічна свічка буде доставлена до Києва, де проводитимуться державні заходи з вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні.
Управління інформації та зв’язків
із громадськістю облдержадміністрації

admin