У Мукачеві вагітна молодиця побила до півсмерті жінку…

Літо—пора відпусток. Народ роз”їжджається по морях, санаторіях, дачах. Не відпочивають лише злочинці, котрі роблять свою чорну справу, та міліція, яка тих негідників ловить. Які резонансні злочини виявили цьогоріч правоохоронці краю?—цікавимося в заступника начальника УМВС—начальника слідчого управління полковника міліції Миколи ПІНЯШКА

–Справді, ви слушно зауважили, що злочинці та міліціонери відпочинку не мають,–каже Микола Михайлович.—Точніше, представники злочинного світу постійно відпочивають, адже ніде не трудяться… Ну, а міліція працює цілодобово й без вихідних, аби протидіяти злочинним проявам. Трудяться без відпочинку й слідчі. Маємо ряд цікавих справ, розслідування яких уже закінчено й вони направлені до суду. По деяким уже є вироки, інші ще на розгляді. Певна категорія справ знаходиться на вивченні в прокуратурі області, і після затвердження обвинувального висновку вони будуть направлені до суду.

Усі ми пам”ятаємо розбійний напад на ощадкасу в Мукачеві. Завдяки професійним діям працівників міліції злочинці були розшукані. Це двоє місцевих молодиків, які спеціалізувалися на таких нападах. Окрім банку, на їхній совісті ще й напад на зал ігрових автоматів.

Поширеним у краї залишається такий вид злочинів, як шахрайське заволодіння квартирами. Різноманітні пройдисвіти входять у довіру до громадян, обіцяючи “будиночок у селі з городом” замість їхньої міської квартири, а опісля ані “фазенди”, ні квартири… Одна з таких справ, по Ужгороду, закінчена слідчим підрозділом й направлена до суду як організована злочинна група. Її учасники—двоє чоловіків та жінка мали зв”язки у “жеках”, нотаріальних конторах. Підробляли документи, забирали від людей квартири й швидко продавали. Маємо поки трьох потерпілих, від яких шахраї видурили квартири. Хочеться вкотре наголосити, аби громадяни, плануючи операції з нерухомістю, не користувалися послугами сумнівних осіб, не вірили сліпо у райдужні обіцянки шахраїв, а при найменшому сумніві зверталися у правоохоронні органи. З іншого боку, якби злочинцям не сприяли, свідомо чи ні, згадувані посадовці, вони б не змогли так широко розгоронути свою злочинну діяльність. Інформація щодо їхніх злочинних дій зараз опрацьовується, і не виключено, що ще дехто опиниться на лаві підсудних… .

Не менше зловживань і в сфері отримання банківських кредитів. Звертаюся в першу чергу до керівництва самих банків: будьте уважними при підборі кандидатів на роботу, не беріть кого попало. Бо часто саме працівники банків або через халатність, або й свідомо, за винагороду, сприяють злочинцям, а в результаті банк втрачає десятки й сотні тисяч гривень. А потім банкіри звертаються в міліцію: будь ласка, знайдіть тих, що не повертають кредити…

Є кілька цікавих справ щодо торговців зброєю. Люди хочуть на цьому заробити, але гратися з вогнем не варто. Відповідну інформацію про тих, хто нелегально зберігає “пушку”, міліція має, і якщо хтось ще не попався, то це лише справа часу…З іншого боку, добровільна здачі зброї звільняє від кримінальної відповідальності.

Актуальними залишаються й справи по злочинах, де водії тікають з місця ДТП. Укотре звертаюся до громадян із порадою не робити цього. Якими б тяжкими не були наслідки аварії, проте втікати з місця пригоди, залишаючи потерпілого помирати, це злочинно й розцінюватиметься виключно як обставина, котра обтяжує вину. Більше того, слідчі мають вказівку застосовувати стосовно таких утікачів, а також пияків за кермом, запобіжний засіб—взяття під варту. Тепер маємо кілька таких справ, майже усіх “втікачів” уже розшукано.

Закінчено розслідування й дуже “курйозної” кримінальної справи. У Мукачеві дві молоді жінки, одна з яких виявилася вагітною, напали на третю, люто побили й пограбували. Цю справу по розбійному нападу сміливо можна було б кваліфікувати і як замах на вбивство. Дивує цинізм та зухвалість цих молодиць, які накоїли такого, на що б і не кожен чоловік наважився! У моїй практиці таких справ небагато було.

Ще одна цікава справа—по Ужгородському району. На жінку, котра поверталася з дачі лісовим масивом, напав невідомий, гепнув ззаду палицею й викрав сумочку з пенсійним посвідченням, мобільним телефоном і кількома гривнями. Яким же було моє здивування, коли розбійником виявився…13-річний хлопчина! На жаль, працівники міліції неадекватно відреагували на цей злочин, відмовили в порушенні кримінальної справи, але їхню помилку виправив прокурор району…

Направлено до суду й справу по торгівлі людьми. Молодик завербував двох молодих ужгородок, яким було обіцяно “легку й оплачувану роботу” в Чехії, і які мали опинитися у закордонних борделях. Скільки вже про це переписано, а молоді жінки й далі купуються на подібні пропозиції шахраїв. Затямте, що безплатний сир буває лише в мишоловці…

Володимир ПАВЛЮХ
ВЗГ УМВС України в Закарпатській області

admin