Троє ужгородців стали Почесними громадянами міста в результаті таємного голосування

Зокрема, проголосували за надання дозволу на створення органу самоорганізації мешканців будинків (будинкових комітетів) за адресами вул. Коритнянська, 8, Можайського, 9, Шумна, 24, що свідчить про поступовий відхід від радянської практики функціонування ЖРЕРів і активізацію створення ОСББ (об’єднань співвласників багатоквартирних будинків). Міська рада надала дозвіл комунальному підприємству «Міськсвітло» на отримання в банку кредиту на 400 тис. гривень для придбання телескопічного автопідйомника та 370 штук світильників. У рамках внесення змін до бюджету-2008 та відповідно до Програми економічного і соціального розвитку міста КП «Парк культури та відпочинку Боздоський» надано 75 тис. грн., 60 тис. грн. — КП «Уж», яке займається збиранням та вивезенням сміття, 350 тис. грн. — на реконструкцію опалення та каналізаційно-водопровідної системи гінекологічного корпусу МПЦ, на реконструкцію теплових вузлів ЦМКЛ, поліклініки та перинатального центру — 460 тис. грн. тощо. Ці кошти отримані від надходжень за продаж землі несільськогосподарського призначення. Депутати затвердили також перелік ділянок, які буде продано через аукціон.
Міський голова вніс пропозицію звернутися до Мінфіну за отриманням кредиту на 50 млн. грн. під бюджетні зобов’язання і одноразово вкласти ці кошти в ремонт доріг, тому що реалізація 4—5 млн. грн. ефекту не дасть. Тільки перехрестя вул. Легоцького — Баб’яка з облаштуванням тут зливоприймачів, зелених зон, тротуарів потребує близько 2, 5 млн. грн. Інші півтора мільйона — це кошти, достатні хіба що на покриття кілометра дороги або ж латання ям. Внесено пропозицію подати на опрацювання питання про виділення земельної ділянки до 7 га під палац зимових видів спорту.
Депутати відхилили два протести прокурора. Один із них стосувався паркування транспортних засобів у місті, яким передбачено блокування коліс за порушення порядку плати за паркування. Протест прокурора на нібито «грубо порушені права власників (користувачів) щодо користування транспортних засобів» депутати визнали таким, що позбавлений аргументації: в усьому світі саме блокування транспортних засобів є найефективнішим способом регулювання процесу паркування, зауважила депутатка Омельченко. Депутати внесли кілька критичних зауважень із порушеного питання: депутат Беляков говорив про від-сут-ність місць на парківках для інвалідних машин, а також про необхідність доводити групу інвалідності (інваліди третьої групи пільг уже не мають), депутат Феєр — про необхідність проведення аналізу на облаштування стоянок для корпоративного транспорту, а також про розробку грамотної дорожньої розмітки на пл. Ш. Петефі зі спеціалістами-дорожниками.
Значну увагу депутати зосередили на присвоєнні звання «Почесний громадянин м. Ужгорода» і підтримали зауваження одного з депутатів про те, що обирати десятки «почесних ужгородців » недоцільно, оскільки цим нівелюється власне саме звання. Претендентами на звання почесного громадянина цьогоріч були десятеро ужгородців, в т. ч. держслужбовці. Сергій Ратушняк висловився проти почесних громадян-чиновників, аби це звання таким чином не уподібнилося до «президентських генералів» (за останні місяці Ющенко збільшив кількість цих високих чинів на 80). Вибирати вирішили таємним голосуванням, кожен депутат мав обрати зі списків три кандидатури. Тож за результатами голосування почесними громадянами міста 2008 року стали: колишній голова виконкому Ужгородської міської ради Микола Руснак, народна артистка України, солістка Закарпатського народного хору Клара Попович-Лабик, художник, заслужений майстер народної творчості України, голова Закарпатського об’єднання майстрів народного мистецтва та самодіяльних художників Закарпаття Михайло Баник. Номінантів на «Почесну відзнаку Ужгородської міської ради» обирали вже відкритим голосуванням, не всі кандидатури знайшли підтримку більшості, але цього разу заслужену відзнаку отримали також посадовці Ужгородської міськради.

“РІО”

admin