ТАК „ЧОМУ НЕ СКОШЕНА ТРАВА”?

Про тупість отих чинів з великими звіздами на погонах, які мудрішої версії не придумали, йшлося тоді. Мова велася й про те, що наше військо зі своїм причандаллям, і як би то для декого парадоксально не виглядало, створює загрозу і в першу чергу для власного народу. Прикро? Ще й як, але в ті часи, коли вибухали міни під Новобогданівкою, військова челядь нас запевняла, що всі подібні арсенали (а їх на Україні більше сотні) будуть ретельно перевірені і таке не повториться. Правда, перед тим рвонуло під Артемівськом і також подібним чином і з подібними заявами.

Нам залишалось вірити, що уроки зроблені.

Пан Президент днями на цьогорічний День Незалежності цілій купі військових пороздавав великі звізди генеральські і в такий спосіб у нашій згорьованій неньці-Україні генералів (включаючи і цімбора Балоги Гелетея, який за пару літ пройшов шлях від майора до генерал-полковника?!) стало набагато більше, як в цілій Європі разом узятій. На параді наше військо також виглядало ніби фактурно, але ось пройшло пару днів і в черговий раз загриміло. Тепер під Харковом, і знову – „горіла трава”. Такою була перша версія. Потім появилося цілих шість.

Віце-прем’єр Турчинов, який очолив урядову комісію, до речі, технар за освітою, схоже, дав зрозуміти всім тим, хто знову хотів би списати все на траву і спеку, що на цей раз, мабуть, комісія копне глибше.

На інтернет-сайтах засвітилось до блуду всіляких припущень, але це справа така, яка набирає більш політичного відтінку. Хоча, ясна річ, ну як без того нині нам.

Он „головний сантехнік,” в якого, скоріше, вже щось не гаразд з ло-гікою, вповів, що тут „рука Юлі”, а перед тим він ту саму „руку” вгледів у повені. Що поробиш, „Палата № 6” і цим все сказано, але дивним є, і на цьому наголошуємо вже вкотре, якесь незрозуміле ставлення до цього Віктора Андрійовича, який днями говорив таки мудро, я вам скажу, про політичну стабільність.

На закінчення пригадаю одну річ, яку мені, ще молодому пацану, вповів старший брат, юрист за ос-вітою. Так от, запевняв він, якщо на якихось базах (овочевих, пром- і продтоварних в основному, в часи совдепії військові бази не горіли) ставалась пожежа, то перше, що чинили слідчі – встановлювали факти, ні, не причини пожежі, а результатів останньої ревізії.

Мудро? І не кажіть.

Іван ГАЄВИЧ “Трибуна”

admin