Сьогодні стартував картопляний фестиваль

Другому хлібові закарпатців – картоплі присвячений етнофестиваль “Гуцульська ріпа”, який розпочався сьогодні у центрі Європи – в селі Ділове Рахівського району. До речі, тутешні горяни картоплю називають ріпою.
Фестиваль, що має на меті популяризувати сільський та агротуризм, цьогоріч відбувається на майдані, біля знака “Географічний центр Європи”. Учасників та гостей свята частують стравами з картоплі /ріпи/ під мелодії троїстих музик. Тут же можна подегустувати домашні напої “Яфинівка”, “Шпотавка”, “Швидкодай”, “Твердостуй” і т.д.
У триденній програмі фестивалю – семінар-нарада з питань безпечної поведінки у горах, презентація нового маршруту “Закарпатського туристичного шляху”, майстер-класи з приготування картопляних страв, а також з різблярства, ткацтва, вишивання, гончарства, лозоплетіння, ковальства тощо. Передбачені й веселі розваги: метання довбні, чищення картоплі на час і т.д.
Традиційний фестиваль “Гуцульська ріпа” досі проводився у с.Лазещина Рахівського району. Проте після липневого паводка це село оголошене зоною екологічного лиха, тому й перенесли фест у Ділове. Під час фестивальних заходів здійснюватиметься добровільний збір пожертвувань для постраждалих жителів с.Лазещина.

Ярослав Ядловський, УКРІНФОРМ

admin