Рекорд по сумі перерахування митних платежів встановила Ужгородська митниця

Цей показник удвічі перевищив аналогічний минулого року. Перераховані митницею в т.ч. 445 млн.грн. до обласного бюджету сприятимуть на реалізацію поточних соціальних програм краю. Слід зазначити, що Ужгородська митниця входить в першу двадцятку митних органів України (50 митниць), за якими зафіксовані найбільші темпи зростання надходжень. Щодо обсягів стягнених сум митних платежів у неторговому обігу, то митниця займає 4-е місце по митній системі за сумою перерахувань до бюджету. Високі показники – не випадковість. Великий досвід, ґрунтовні професійні знання, чітко налагоджена керівництвом робота, як на всіх митних ділянках, так і з суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності – ось ті складові, що сприяли успіху.
За словами керівника митної установи Михайла Поради, надходження збільшились за всіма видами митних платежів: ПДВ, ввізного мита, акцизного збору та єдиного збору. 25% від загальних доходів митниці складають нарахування за транспортні засоби підакцизної групи, 13% – товари побутової техніки, 12% – вантажні автомобілі, причепи, тягачі. Найбільшими платниками податків серед суб’єктів ЗЕД, що працюють в зоні діяльності Ужгородської митниці, є: ТОВ “Металопрокат”, ТОВ “Авто-Стар”, ТОВ “Джейбіл”, ТОВ “Преміум-Авто” та інші.
Однак, якщо об’єктивно говорити про стан митної та податкової політики, то нашому законодавству, покликаному регулювати зовнішньоекономічні відносини, найбільше не вистачає стабільності і послідовності. Треба прагнути максимально наблизитися до міжнародних норм і стандартів митної справи, апробованих життям.

Вікторія Сенгетовська,
прес-секретарка Ужгородської митниці

admin