Про прискорену форму контролю на кордоні

Ця Технологія застосовується під час здійснення прикордонного та митного контролю у пунктах пропуску через державний кордон і спрямована на вдосконалення рівня взаємодії контролюючих служб, пришвидшення прикордонного та митного контролю осіб, їх особистих речей, транспортних засобів та товарів. Проте передбачається, що прискорення процедур контролю у рамках Технології, не вплине на ефективність протидії протиправній діяльності в пунктах пропуску.
Для здійснення прикордонного та митного контролю транспортних засобів визначаються окремі смуги руху.
„Червоний коридор” – для транспортних засобів,
що здійснюють міжнародні перевезення товарів у рамках зовнішньоекономічних договорів (контрактів) суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності^
що здійснюють перевезення товарів фізичних осіб, які не є суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності, в обсягах, що підлягають обов’язковому письмовому декларуванню та оподаткуванню^
що використовуються (можуть використовуватися) для перевезення зовнішньоекономічних вантажів та переміщуються порожніми^
вантажних і вантажно-пасажирських мікроавтобусів^
легкових транспортних засобів з причепами, що використовуються (можуть використовуватися) для перевезення товарів.
„Зелений коридор” – для легкових автотранспортних засобів, що належать громадянам або юридичним особам, інших транспортних засобів, які не визначені у вищенаведених підпунктах, не зняті з обліку, не є об’єктом зовнішньоекономічних договорів (контрактів) і використовуються виключно для переміщення через митний кордон особистих речей громадян та товарів в обсягах, що не підлягають обов’язковому письмовому декларуванню та/або оподаткуванню.
„Окрема смуга руху” – місце здійснення прикордонного і митного контролю, митного оформлення автобусів, що здійснюють регулярні та нерегулярні міжнародні перевезення пасажирів (у тому числі – туристичних груп), що визначається з урахуванням існуючої інфраструктури пункту пропуску.

Особливості здійснення прикордонного та митного контролю на
„зеленому коридорі”
Вибір особою (водієм чи пасажиром) смуги руху „зелений коридор” означає вибір форми декларування товарів, транспортних засобів та особистих речей шляхом учинення відповідних дій. (Тобто громадяни, обираючи «зелений коридор», автоматично декларують, що їх багаж та кількість грошей відповідають дозволеним нормам ввозу чи вивозу з України).
Транспортний засіб здійснює зупинку один раз на лінії паспортного контролю.
Перевірка документів та митний контроль проводяться без виходу пасажирів та водія з транспортного засобу.
Особливості здійснення прикордонного та митного контролю на смугах руху для автобусів, що здійснюють регулярні та нерегулярні міжнародні перевезення пасажирів
Прикордонний та митний контроль рейсових автобусів, автобусів з організованими туристичними групами та офіційними делегаціями здійснюється, як правило, без виходу пасажирів.
У разі причетності осіб (пасажирів чи водія) до незаконного перевезення в автобусі осіб, предметів з ознаками контрабанди або порушень митних правил, прикордонний та митний контроль транспортного засобу проводяться спільно.
Здійснення спільного огляду транспортного засобу та товарів
Якщо є підстави вважати, що товари і транспортні засоби переміщуються через державний кордон України з порушенням законодавства з питань державного кордону, начальник митниці або його заступник (за поданням органу охорони державного кордону) може прийняти рішення щодо спільного переогляду транспортних засобів.
Такими підставами можуть бути: оперативна інформація про намір або здійснення злочину, зовнішні ознаки порушення цілісності вантажного відсіку транспортного засобу, результати використання службових собак або технічних засобів контролю.
Ініціатором проведення спільного переогляду є старший зміни прикордонних нарядів.
Для проведення спільного переогляду ініціатор надає письмову інформацію начальнику митниці або його заступнику.
Перевага нової Технології, в першу чергу, полягає у докладній деталізації функцій контролюючих служб, а громадянам тепер не потрібно виходити з автомобілів під час перетину кордону через «зелений коридор», що значно скорочує час перебування в пункті пропуску.
Незабаром митники та прикордонники на практиці зможуть підвести підсумки зробленого, а громадяни – переконатись у доцільності змін.

Прес-центр Ужгородської митниці


admin