Печатка сільради, як “Чаша Грааля” для власника «Золотої гори»

Як розповів у прес-центрі “Нове Закарпаття” голова Баранинської сільської ради Павло Чучка, минулої п’ятниці судові виконавці виламали замки, без проведення опису зібрали речі, документи, які знаходилися у приміщенні сільради, спакували їх до автомобіля ( тільки папок набралося на півбагажника) і вивезли у невідомому напрямку в супереч тому, що доступ до документів може мати тільки дві посадові особи в селі — голова села Павло Чучка і секретар сільської ради Юрій Марусяк. Виконавці спробували шантаж, запропонувавши розблокувати кабінет секретаря в обмін на печатку, але мети не досягли. Пізніше півтора десятка селян відбили приміщення, зрізавши колодку на дверях, і невдовзі планують провести збори з теми “Як нам позбутися банди”, а рішення зборів визнати “законом для села”. Тепер тут виставляють нічний дозор-п’ятірку, денне патрулювання, яке не зніматимуть до 2 листопада. На цю дату планується провести сесію та проміжні вибори, відтак у сільській раді появиться п’ять нових депутатів для повнокровного функціонування сільського органу та надолужуванню прогаяного. На сьогодні справу з виборами особисто контролює віце-спікер Микола Томенко, він цікавився ситуацією у суботу, понеділок, повідомив Павло Чучка.


На його переконання, прокурор Штефанюк після подій з захопленням сільради намагається спрямувати ситуацію так, аби вона зависла, “заволокитилася”, він запропонував подати до суду, який, мовляв, і “розрулить” справу, захопників виселить. На переконання Баранинського голови, зв’язатися з судом рівнозначне “заколотити справу в гроб”. Він також нагадав, як у 2004 році ужгородці та мешканці району здихалися двох мукачівців в обладі Різака і Чалого, тоді здавалося, що це “останні два мукачівці”, після яких з президентом Ющенком у нас буде все добре, однак з’ясувалося, що це… “перші два мукачівці”, а також зізнався, що “без підтримки Києва наша громада вже самостійно вибратися не може з тієї ситуації, що склалася”


На прес-конференцію голова села Павло Чучка приніс печатку, за якою полюють його опоненти. Її він резонно вважає “залишком Конституції у селі”, а ще “чашею Грааля” для Ледиди, оскільки цією печаткою можна розпорядитися понад 40 га землі.


Голова Закарпатського регіонального відділення Асоціації міст України, депутат міської ради Олег Лукша підготував заяву, де йдеться про правовий безлад і нігілізм, дискредитацію та утиски з боку органів державної влади стосовно органів місцевого самоврядування. Головною мішенню виступають голови міст, селищ та сіл, де зосереджені найбільш привабливі земельні ресурси як-от Перечин, Ужгород, Баранинці і ще три села поблизу Ужгорода, с. Невицьке, села Рахівського і Міжгірського районів. Першим завданням ставиться їхнє зміщення, а методом зміщення неугодних голів є зговір місцевих депутатів, хоча мотиваціями для дострокового припинення повноважень, визнаними Конституційним судом, є тільки смерть, недієздатність, або порушення законів, визнане у судовому порядку. Змістити міського голову вдалося у Перечині, і наразі тривають затяжні судові тяганини, подібне має місце у с. Баранинці, де відсутні законні підстави і підгрунтя для того, аби сфальсифікувати “більшість” та упродовж 2, 5 років перешкоджати роботі сільського голови, вимагати від нього печатку тощо. Вперше в Україні ініціативна група зорганізувала відкликання тих депутатів, які не хочуть працювати, а село не довіряє їм. Відкликання п’яти депутатів стало прямим підтвердженням довіри сільському голові. За словами Олега Лукші, саме Баранинська сільська рада зробила для односельців більше, ніж будь-яка інша в Закарпатті.


Депутат 5 скликання Баранинської сільської ради, завідувачка ДВЗ Марія Граб розповіла, що у ситуації навколо Баранинської сільської ради задіяні також педагоги і лікарі, які “прагнуть зробити подібне до сумнозвісного ГКЧП при Союзі”, а село вимушене існувати за бюджетом, “сформованим на золотій горі”. За народним висловом, у кожному селі своє болото, Баранинцям же пощастило у тому сенсі, що тут його є кому сушити… У процесі боротьби з “болотом”, приміром, створили ФК “Колосок” . З цією метою сільським головою Баранинців було відвойоване і створене футбольне поле зі штучним покриттям, (а колись на цій території розташовувався величезний смітник, де зникла сільська корова і її ніхто не зміг знайти…)


Саме тоді депутати-регіонали і захвилювалися, уздрівши в цьому мнимі підступи і незаконність та почали залучати до пошуків справедливості прокуратуру і суди. До позитивних напрацювань частини баранинських депутатів можна зарахувати ремонт трьох дошкільних закладів, які на території сільради, забезпечення їх необхідним навчальним приладдям, реконструкція ФАПів у Підгорбі й Довгому Полі, розчищена територія кладовища, підведена вода (навіть щодо цього знайшлися опоненти, які прагнули будь-що перешкодити), облаштовується чотирнадцять капличок , або Хресна дорога тощо. Тут видається єдина в Україні газета, орган Баранинської сільської ради “Сільська правда”. Потенціал сільради, стратегія села націлені на покращення життя односельців, однак це не співпадає зі шкурними інтересами людей з “золотої гори”, РДА, ОДА, правоохоронних органів, які за словами Олега Лукші “сплять і бачать, як це знищити”. “А тому усією громадою треба бити по руках і давати відсіч, адже вони бояться одного прозорості, відкритості, бо обходять закони. Жахливо було бачити папери, якими призначили нового секретаря сільської ради, той правовий нігілізм, повний правовий безлад: таємно зібравшись у школі в Барвінку, обирається секретар ради, хоча це виключне право голови села!..”, сказав Олег Лукша. На його переконання, це є граничним знущанням над законами.


Тому виконавча дирекція Закарпатського РВ АМУ збирається поінформувати всю муніципальну громадськість України щодо ситуації в Закарпатті у взаєминах територіальних органів державної влади і місцевого самоврядування на 4 Муніципальному форумі , що відбудеться у жовтні. Також планується скликати позачергові збори Закарпатського РВ АМУ і пропонувати їм направити листи щодо ситуації з місцевим самоврядуванням на Закарпатті у всі європейські структури та асоціації місцевих та регіональних влад.Clipnews.infoПрес-конференція з приводу подій у Баранинській сільраді у відео ролику

admin