Як розповів у прес-центрі “Нове Закарпаття” голова Баранинської сільської ради Павло Чучка, минулої п’ятниці судові виконавці виламали замки, без проведення опису зібрали речі, документи, які знаходилися у приміщенні сільради, спакували їх до автомобіля ( тільки папок набралося на півбагажника) і вивезли у невідомому напрямку в супереч тому, що доступ до документів може мати тільки дві посадові особи в селі — голова села Павло Чучка і секретар сільської ради Юрій Марусяк. Виконавці спробували шантаж, запропонувавши розблокувати кабінет секретаря в обмін на печатку, але мети не досягли. Пізніше півтора десятка селян відбили приміщення, зрізавши колодку на дверях, і невдовзі планують провести збори з теми “Як нам позбутися банди”, а рішення зборів визнати “законом для села”. Тепер тут виставляють нічний дозор-п’ятірку, денне патрулювання, яке не зніматимуть до 2 листопада. На цю дату планується провести сесію та проміжні вибори, відтак у сільській раді появиться п’ять нових депутатів для повнокровного функціонування сільського органу та надолужуванню прогаяного. На сьогодні справу з виборами особисто контролює віце-спікер Микола Томенко, він цікавився ситуацією у суботу, понеділок, повідомив Павло Чучка.
На його переконання, прокурор Штефанюк після подій з захопленням сільради намагається спрямувати ситуацію так, аби вона зависла, “заволокитилася”, він запропонував подати до суду, який, мовляв, і “розрулить” справу, захопників виселить. На переконання Баранинського голови, зв’язатися з судом рівнозначне “заколотити справу в гроб”. Він також нагадав, як у 2004 році ужгородці та мешканці району здихалися двох мукачівців в обладі Різака і Чалого, тоді здавалося, що це “останні два мукачівці”, після яких з президентом Ющенком у нас буде все добре, однак з’ясувалося, що це… “перші два мукачівці”, а також зізнався, що “без підтримки Києва наша громада вже самостійно вибратися не може з тієї ситуації, що склалася”
На прес-конференцію голова села Павло Чучка приніс печатку, за якою полюють його опоненти. Її він резонно вважає “залишком Конституції у селі”, а ще “чашею Грааля” для Ледиди, оскільки цією печаткою можна розпорядитися понад
Голова Закарпатського регіонального відділення Асоціації міст України, депутат міської ради Олег Лукша підготував заяву, де йдеться про правовий безлад і нігілізм, дискредитацію та утиски з боку органів державної влади стосовно органів місцевого самоврядування. Головною мішенню виступають голови міст, селищ та сіл, де зосереджені найбільш привабливі земельні ресурси як-от Перечин, Ужгород, Баранинці і ще три села поблизу Ужгорода, с. Невицьке, села Рахівського і Міжгірського районів. Першим завданням ставиться їхнє зміщення, а методом зміщення неугодних голів є зговір місцевих депутатів, хоча мотиваціями для дострокового припинення повноважень, визнаними Конституційним судом, є тільки смерть, недієздатність, або порушення законів, визнане у судовому порядку. Змістити міського голову вдалося у Перечині, і наразі тривають затяжні судові тяганини, подібне має місце у с. Баранинці, де відсутні законні підстави і підгрунтя для того, аби сфальсифікувати “більшість” та упродовж 2, 5 років перешкоджати роботі сільського голови, вимагати від нього печатку тощо. Вперше в Україні ініціативна група зорганізувала відкликання тих депутатів, які не хочуть працювати, а село не довіряє їм. Відкликання п’яти депутатів стало прямим підтвердженням довіри сільському голові. За словами Олега Лукші, саме Баранинська сільська рада зробила для односельців більше, ніж будь-яка інша в Закарпатті.
Депутат 5 скликання Баранинської сільської ради, завідувачка ДВЗ Марія Граб розповіла, що у ситуації навколо Баранинської сільської ради задіяні також педагоги і лікарі, які “прагнуть зробити подібне до сумнозвісного ГКЧП при Союзі”, а село вимушене існувати за бюджетом, “сформованим на золотій горі”. За народним висловом, у кожному селі своє болото, Баранинцям же пощастило у тому сенсі, що тут його є кому сушити… У процесі боротьби з “болотом”, приміром, створили ФК “Колосок” . З цією метою сільським головою Баранинців було відвойоване і створене футбольне поле зі штучним покриттям, (а колись на цій території розташовувався величезний смітник, де зникла сільська корова і її ніхто не зміг знайти…)
Саме тоді депутати-регіонали і захвилювалися, уздрівши в цьому мнимі підступи і незаконність та почали залучати до пошуків справедливості прокуратуру і суди. До позитивних напрацювань частини баранинських депутатів можна зарахувати ремонт трьох дошкільних закладів, які на території сільради, забезпечення їх необхідним навчальним приладдям, реконструкція ФАПів у Підгорбі й Довгому Полі, розчищена територія кладовища, підведена вода (навіть щодо цього знайшлися опоненти, які прагнули будь-що перешкодити), облаштовується чотирнадцять капличок , або Хресна дорога тощо. Тут видається єдина в Україні газета, орган Баранинської сільської ради “Сільська правда”. Потенціал сільради, стратегія села націлені на покращення життя односельців, однак це не співпадає зі шкурними інтересами людей з “золотої гори”, РДА, ОДА, правоохоронних органів, які за словами Олега Лукші “сплять і бачать, як це знищити”. “А тому усією громадою треба бити по руках і давати відсіч, адже вони бояться одного – прозорості, відкритості, бо обходять закони. Жахливо було бачити папери, якими призначили нового секретаря сільської ради, той правовий нігілізм, повний правовий безлад: таємно зібравшись у школі в Барвінку, обирається секретар ради, хоча це виключне право голови села!..”, – сказав Олег Лукша. На його переконання, це є граничним знущанням над законами.
Тому виконавча дирекція Закарпатського РВ АМУ збирається поінформувати всю муніципальну громадськість України щодо ситуації в Закарпатті у взаєминах територіальних органів державної влади і місцевого самоврядування на 4 Муніципальному форумі , що відбудеться у жовтні. Також планується скликати позачергові збори Закарпатського РВ АМУ і пропонувати їм направити листи щодо ситуації з місцевим самоврядуванням на Закарпатті у всі європейські структури та асоціації місцевих та регіональних влад.
Clipnews.info
Прес-конференція з приводу подій у Баранинській сільраді у відео ролику