Опломбування вантажу не допомогло

При в’їзді на митну територію України наш співвітчизник пред’явив інспекторам пакет документів, в яких зазначався товар “профілі та їх частини, частини ролет для вікон та дверей, тканини, шнури”. Зазначений товар перевозився під митним забезпеченням словацьких митних органів і був опечатаний металевою пломбою. Завантажений на ліцензійному складі у Словаччині, товар із Кіпру прямував на адресу однієї з чернівецьких фірм. Згідно документів, вага вантажу складала близько 18 тон, вартістю понад 29 тисяч доларів США.
Однак митники засумнівалися у кількості та відповідності заявленого асортименту товару, тому вирішили провести повне його вивантаження. Після розпакування та перерахунку з’ясувалося, що серед вантажу є багато товару, якого водій свідомо не задекларував, аби таким чином уникнути сплати усіх необхідних митних платежів. У результаті перевірки виявлено 29 найменувань іншого асортименту на суму понад 246 тисяч гривень. Відтак, 41-річний водій із задекларованих на 29 тис.доларів США вартості товару, насправді ввозив до України лише на 11 тис.доларів. Решта суми не відповідала ні заявленим у документах кількості асортименту товару, ні його відповідності, ні справжній ціні.
Складено протокол про порушення митних правил, товар вилучено, порушник за рішенням суду нестиме відповідальність, повідомила Вікторія Сенгетовська, прес-секретарка Ужгородської митниці.

admin