Очікуються надбавки до пенсій

Починаючи з 1 вересня поточного року збільшено розміри надбавок до пенсій. Це і надбавка на дітей до 18 років непрацюючим пенсіонерам, і раніше призначені надбавки на догляд інвалідам І групи, одиноким інвалідам ІІ та ІІІ груп, які потребують постійного стороннього догляду та досягли пенсійного віку відповідно, і підвищення громадянам, які зазнали політичних репресій і згодом були реабілітовані, а також членам їх сімей. Розміри даних надбавок не переглядалися з січня 2002 року.
Якщо говорити детальніше про ці зміни, то необхідно порівняти розміри таких підвищень та надбавок, які виплачувались громадянам та які вони будуть з 01 09.2008р.
Якщо надбавка на одну неповнолітню дитину віком до 18 років до 1 вересня виплачувалась непрацюючим пенсіонерам на рівні 19,91грн., то з 1 вересня вона становитиме 150 грн., а це на 130,09 більше.
Надбавки на догляд до пенсій по інвалідності, призначених за нормами Законів України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» інвалідам І, ІІ та ІІІ груп виплачувалась на рівні 9,96 грн., а з 1 вересня розмір таких надбавок складатиме 50 грн.
Що стосується підвищень до пенсій особам, які необгрунтовано зазнали політичних репресій і згодом були реабілітовані, то згідно ст.. 77 Закону України «Про пенсійне забезпечення» таким особам виплачувалось підвищення в розмірі 9,96 грн., а членам їх сімей – 4,98 грн.
З 01. 09.2008 року особи, які необгрунтовано зазнали політичних репресій і згодом були реабілітовані отримають підвищення в сумі 54,40 грн., а члени їх сімей – 43,52 грн.
Наступне підвищення з 01.09.2008 року, яке також передбачене даною Постановою, стосується мінімальних виплат інвалідам війни та учасникам бойових дій. У разі, коли щомісячний розмір пенсійних виплат (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) не досягає в інвалідів війни І групи – 1200 грн., II групи — 1080 грн., III групи — 960 грн., учасників бойових дій — 840 грн., таким особам, починаючи з вересня 2008 року буде виплачуватися щомісячна державна адресна допомога до пенсії (дотація) у сумі, що не вистачає до зазначених розмірів.
Загальна кількість осіб у нашій області, яких стосується дане підвищення становить понад 40 тис. осіб. Додаткова місячна потреба в коштах для цих виплат близько 1,2 млн.грн.

Віта Копинець, заступник начальника відділу
кадрового забезпечення та розгляду звернень
громадян головного управління Пенсійного
фонду України в Закарпатській області

admin