Незаконних мігрантів переправляють із Закарпаття на Волинь

Іноземці-порушники, які вже тривалий час перебувають в Україні, дорогою із Закарпаття до Волині навіть співали «Червону руту». Наразі триває прийом-передача індусів та пакистанців міліціонерам.
Цим нелегалам одним з перших доведеться обживати новий пункт тимчасового тримання, розташований в селі Журавичі Ківерцівського району Волинської області. Його офіційне відкриття відбудеться завтра. Цей пункт за статусом призначений для утримання 6 місяців іноземців та осіб без громадянства, затриманих в адміністративному порядку. Він створений на базі колишньої частини військ ППО та розрахований на одночасне перебування близько 180 затриманих іноземців.
Згідно з чинним законодавством України, такі пункти тримання незаконних мігрантів як «Павшино» не можуть перебувати під юрисдикцією прикордонників. У 2001 році військове містечко, на базі якого було створено пункт «Павшино», предали прикордонникам, бо до цього вони утримували порушників у наметовому таборі. З 2002 по 2007 рік в «Павшиному» стало тимчасовою домівкою для майже 12 тисяч іноземців. Своє незадоволення великою кількістю осіб, які там одночасно перебувають, та недостатніми санітарно-побутовими умовами виказували як самі нелегали, так і різноманітні міжнародні організації. Не у захваті від пункту для нелегалів з невизначеним статусом була і місцева влада. Проте прикордонникам не залишалося нічого іншого, як витрачати кошти відомства та залучати допомогу благодійних організацій на утримання, харчування, медичне забезпечення, тощо, затриманих осіб.
На сьогодні є правове рішення щодо приведення системи тримання незаконних мігрантів у законне поле. Доручення Кабінету Міністрів України щодо закриття «Павшиного» було підписане ще у березні цього року. Готовність виконати його в найкоротший час підтвердила Державна прикордонна служба України, органи влади Закарпатської області, а Міністерство внутрішніх справ України запевнило, що готове забрати нелегалів до своїх пунктів тимчасового тримання. Однак швидко зробити це не дозволяють суди, без рішення яких таке переміщення іноземців не можливе. Закарпатський окружний адміністративний суд, в компетенції якого розгляд позовів Мукачівського загону, «завалений» справами до кінця року. Це означає, що близько 250 нелегалів змушені перебувати в «Павшиному» ще як мінімум декілька місяців. Державна прикордонна служба України шукає шляхи вирішення цього питання. Наразі розглядається можливість розгляду справ про нелегалів менш завантаженими судами. На сьогодні прикордонники та Закарпатський окружний адмінсуд завершують обладнання кімнати судових засідань в Чопському прикордонному загоні. Планується, що вона почне функціонувати вже після 20 вересня. Це дозволить проводити виїзні судові засідання та розглядати справи про нелегалів поблизу місця їх тримання.

За інформацією Державної прикордонної служби

admin