Не забудьте відвідати свято картоплі

Святкування відбудеться на майдані поблизу позначки «Географічний центр Європи». Приготування та частування стравами із картоплі супроводжуватиметься музикою родинних ансамблів троїстих музик з кількох країн світу.
Біля гуцульської ватри можна буде продегустувати домашні напої „Яфинівка”, „Шпотавка”, „Швидкодай”, „Твердостуй” тощо.
У п’ятницю, 5 вересня, відбудеться семінар-нарада з питань безпечної поведінки в горах, дотримання екологічних правил учасниками походів. У суботу, 6 вересня, відбудеться презентація одного із маршрутів мережі «Закарпатський туристичний шлях» – до витоків річки Чорна Тиса.
У програмі заплановано майстер-класи з приготування страв із картоплі, а також із різьбярства, ткацтва, вишивання, гончарства, лозоплетіння, ковальства тощо.
А також веселі розваги: метання довбні, чищення картоплі, «веселе перевесло» та інші.
Традиційно «Гуцульська ріпа» проводиться у с. Лазещина. Проте Указом Президента України село Лазещина оголошено зоною екологічного лиха, тому прийнято рішення про перенесення місця проведення фестивалю в географічний центр Європи біля села Ділове. Крім фестивальних заходів буде проводитися акція добровільного збору пожертвувань для постраждалих мешканців с. Лазещина.

ЗІК

admin