На Закарпатті зафіксовано зловживання “паводковоми” коштами

Мешканець с. Кошелево Хустського району добровільно повернув 5 тисяч гривень матеріальної допомоги потерпілим від паводку, оскільки отримав її безпідставно. Чоловік «передумав» після того як об’єднаним контрольно-ревізійним відділом КРУ у Хустському районі було повторно проведено комісійне обстеження житлових будинків, віднесених до ІІІ категорії. Про це сьогодні, 2 вересня, повідомив заступник начальника КРУ у Закарпатській області Михайло Федак.
Повторне комісійне обстеження КРУ було ініційовано через те, що окремі акти обстежень та дефектні акти господарств і будинків, що постраждали від повені, були складені без представників КРУ. В результаті проведеної роботи було попереджено порушень на загальну суму 193,7 тис. гривень.
Так, у Рахові повторне обстеження засвідчило, що 5 будинків безпідставно зараховано до ІІІ категорії (ніби будівлі потребують поточного ремонту). Насправді там було підтоплено лише господарські споруди. Таким чином, працівники КРУ попередили завищення потреби в коштах на суму 20 тис. гривень.
Також в Рахівському районі встановлено, що будівлі метеостанції Держгідромету України не пошкоджено, підтоплено лише частково підвальне приміщення, в якому розміщено котел та парове опалення. Проте комісією Закарпатського обласного центру з гідрометеорології попередньо було складено акти обстежень та дефектні акти про завдані збитки метеостанції на суму 99 тис. грн та визначено потребу у поточному ремонті вартістю 50,7 тис. гривень.

Довідка.

Зараз КРУ в Закарпатській області перевіряє скарги громадян щодо порушень із використанням коштів, виділених на ліквідацію наслідків паводку, які надійшли за “телефоном довіри” (8-03131-61-39-33).

ЗІК

admin