На Закарпатті прокуратура порушила кримінальні справи за вирубку лісів

Прокурорами виявлені випадки зловживань при виділенні лісосічного фонду.
До прикладу, прокуратурою Свалявського району виявлено випадок, коли службові особи філіалу „Свалявадержлісгосп”, з метою отримання не облікованої лісопродукції, під час відводу лісосіки в кварталі 54 вид.3(2) занизили фактичну кількість деревини, яка підлягала рубці, у загальній кількості 501 куб. м на загальну суму 79 тис. 370 грн.
Лише контрольними обмірами, проведеними за дорученням прокуратури, виявлено вказану різницю, за результатом чого прокуратурою порушено кримінальну справу відносно посадових осіб цього філіалу по факту службового підроблення, зловживання владою або службовим становищем.
Окрім того, працівники філіалу „Свалявадержлісгосп” не використовують у повній мірі надані їм повноваження щодо притягнення правопорушників до адмінвідповідальності, не складають акти про лісопорушення та не вживають заходи по встановленню осіб лісопорушників.
На усунення цих порушень внесено подання, за результатами розгляду якого притягнуто до відповідальності 8 посадових осіб.
В ході прокурорських перевірок також виявлено істотні порушення законодавства про охорону, відтворення та використання лісових ресурсів.
Так, прокуратурою Великоберезнянського району встановлено, що посадові особи Лютянського лісництва ДП „Великоберезнянське лісове господарство” за період з 2007 року по серпень 2008 року, неналежно виконували свої службові обов’язки.
В порушення наказу директора ДП „В.Березнянське ЛГ” „Про проведення планових ревізій лісових обходів” у квітні поточного року склали акти ревізій обходів, в які внесли завідомо неправдиві відомості, не вказали наявні незаконні рубки лісу, чим приховали факти незаконних рубок в с. Люта, в кількості 511 дерев різних порід, загальною кубомасою 585,3 м3, чим спричинили шкоду лісовому господарству на загальну суму майже 300 тис. грн.
По даному факту 20серпня прокуратурою району порушено кримінальну справу по факту зловживання посадовим становищем посадовими особами Лютянського лісництва ДП „Великоберезнянське ЛГ”.
Крім того, органами прокуратури області спільно з фахівцями органів Мінприроди України і Держкомлісгоспу України виявлено факти приховування працівниками лісової охорони випадків самовільних рубок в Дубівському лісництві філії „Тячівдержспецлісгосп” ГДСЛАП „Закарпатагроліс” загальною масою 1131 м3, на суму збитків понад 1,9 млн. грн. По даному факту прокуратурою області триває перевірка.
Прокурор Міжгірського району також встановив факти самовільних рубок скоєних невідомими особами. Цими рубками навколишньому природному середовищу заподіяно збитків на суму більшу 101 тис. грн.
За наслідками перевірки прокуратурою району внесено подання начальнику філії Міжгір”я держспецлісгосп в якому поставлені питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності чотирьох службових осіб.

Прокурорські перевірки з питань додержання природоохоронного законодавстватривають.

Прес-служба прокуратури області

admin