Міф про малий прикордонний рух зі Словаччиною

Полегшення при перетині кордону чекати не варто. Це зрозуміли закарпатці, що прийшли здати документи у Генконсульство Словаччини на отримання дозволу про безвізовий перетин кордону.
Щоб отримати дозвіл, треба заплатити 20 євро, жити у 50-кілометровій прикордонній зоні не менше 3 років та зібрати цілу купу документів. Перших заявників було 9. Документи не прийняли від жодного. У консульстві пояснюють: жорсткі умови видачі дозволів – не їх забаганка, а вимога ЄС.
У Генконсульстві Словаччини прийняли перших бажаючих отримати дозвіл на безвізовий в’їзд до країни – члена ЄС. Купу необхідних документів підготували лише дев’ять закарпатців. Та й ті дозволу на малий прикордонний рух не отримають, бо папери оформили неправильно.
Іван Гецко, мешканець селища Великий Березний: “Ніякого покращення не буде. Як було, так і є. Той же, коли на бізнес іти, той же пакет треба нести. То папір`я, що було, то і є. Навіть ужесточили”.
Тетяна Кошеля, мешканка міста Ужгород: “Не пустят никого. Пустят только к родственникам. Надо доказать документально, что они действительно являются родственниками”.
Гермина Балінт – етнічна словачка. У сусідній країні народилися й померли її батьки. Там живе старша сестра, і єдина надія її побачити – дозвіл на малий прикордонний рух. На візу у жінки немає грошей.
Герміна Балінт, мешканка міста Ужгород: “Не мала грошей. Там гроші треба, євро. Откуда, що там пенсія 670 гривень. З чого платити?”
Дозвіл на малий прикордонний рух коштує 20 євро. Безкоштовно його видаватимуть пенсіонерам та дітям. Щоб отримати спеціальну перепустку, треба жити у 50-кілометровій прикордонній зоні щонайменше 3 роки. І зібрати купу документів, де вказано мету поїздки. Заради відпочинку або роботи у Словаччині дозвіл не отримаєш.
Маріан Сладечек, генеральний консул Словацької Республіки в Ужгороді: “Жестокие документы — это спрашивайте у ваших представителей МИДа Украины. Они вместе обрабатывали договор о малом приграничном движении. Так что мы выполняем эту задачу. Мы даже не выдаем эти квитки. Посылаем в Братиславу. Есть это все в законном режиме”.
Дозволи видаватиме Поліцейське бюро у справах іноземців МВС Словаччини. Щодня консульство готове приймати сотню заявників. Закарпатці кажуть: у консульстві Угорщини схожий дозвіл видають упродовж тижня.

Світлана Ковбиця, “Факти”, ICTV

admin