Маємо нову коаліцію…

Коаліція ВІЛ-сервісних організацій розпочала в Інтернеті широкомасштабну інформаційну кампанію для молоді з профілактики ВІЛ/СНІД, спрямовану на зміну сприйняття та поведінки найуразливіших до ВІЛ груп населення. Як повідомила на прес-конференції виконавчий директор коаліції Наталія Підлісна, кампанія стартувала сьогодні і триватиме до кінця вересня, а охопити нею планується понад 100 тис. осіб віком від 14 до 35 років.
За словами Н. Підлісної, дедалі більше молодих людей шукають сексуальних партнерів по Інтернету. Представники “Коаліції ВІЛ-сервісних організацій” опитали 100 осіб, які знайомляться через відповідні інтернет-сайти, і виявилося, що 37 осіб з них регулярно зустрічаються із знайденими в такий спосіб партнерами, а ще 15 – час від часу. Водночас усі вони виявляють досить низьку обізнаність про проблему ВІЛ/СНІД та досить легковажно ставляться до такого способу його профілактики, як безпечний секс. На думку Н.Підлісної, поширення цього захворювання серед відвідувачів сайтів знайомств незабаром може перерости в проблему, тому коаліція й започаткувала інформаційну кампанію під слоганом “Вірусна загроза існує не тільки в Інтернеті”.
Як поінформувала керівник проекту Таміла Котляревська, на всіх сайтах знайомств розміщено банери, за якими можна знайти вичерпну інформацію про ВІЛ/СНІД, а також про всеукраїнський телефон довіри та інформацію про послуги щодо консультування лікарів-інфекціоністів та лікування цього небезпечного захворювання.
Координатор проекту Ольга Цвілій повідомила, що “Коаліція ВІЛ-сервісних організацій” розпочала роботу також над створенням всеукраїнської бази даних послуг з ВІЛ/СНІД. Вона наразі є доступною в Інтернеті, хоча повністю буде готова навесні 2009 року.
Відповідаючи на запитання журналістів, представники коаліції повідомили, що кошти на проект виділив Глобальний фонд з боротьби зі СНІД, туберкульозом та малярією: 10 тисяч доларів на інформаційну кампанію і 30 тисяч доларів на створення всеукраїнської бази даних послуг з ВІЛ/СНІД.

УКРІНФОРМ

admin