ЛЮДЯМ ПОХИЛОГО ВІКУ – ПОСИЛЕНУ УВАГУ

В середу журналісти крайових медіа зустрілися з керівництвом Ужгородського міського Управління праці та соціального захисту населення в офісі управління, що розташовано в центрі міста на площі Шандора Петефі. Мова йшла про відзначення Міжнародного Дня людей похилого віку. Якщо конкретніше – про наших батьків, дідусів та бабусь, нарешті – про нас у майбутньому. Про обов’язок влади розділити ту турботу разом з нами та перспективи нашого майбутнього. Про це журналістам розповідали заступники начальника Управління праці та соціального захисту населення в обласному центрі Костянтин Яворський та Дмитро Свирид.

Згідно з Планом заходів із відзначення в Ужгороді Міжнародного дня людей похилого віку і Дня ветеранів, затвердженого відповідним розпорядженням голови міста Сергія Ратушняка, 1 жовтня відбудеться зустріч ветеранського активу міста з представниками міської влади. На урочисті збори запрошені ветерани, пенсіонери.

Святковий концерт, благодійні акції, вистави, лекції, тематичні вечори – неповний перелік намічених заходів.

На думку Констянтина Яворського, заходи до свята можна розділити на дві частини. Перша – це, так би мовити, вже традиційні заходи, а саме:

Міська влада рекомендує всім керівникам підприємств, організацій, установ міста провести зустрічі з колишніми їх працівниками – ветеранами війни та праці. У всіх навчальних закладах міста будуть організовані тематичні вечори за участю ветеранів з метою виховання молоді на кращих традиціях старшого покоління. З міського бюджету виділено п’ять тисяч гривень для закупівлі продуктових наборів для мешканців міста, які нездатні самостійно пересуватися. 50 особам цієї категорії буде надано допомогу за списками тих, що обслуговуються відділенням соціальної допомоги вдома, а 50 особам – за списками керівників громадських організацій.

Другу частину цього плану пан Яворський назвав новаторською. Взагалі питання соціального захисту людей похилого віку є в числі пріоритетних в роботі міської влади. Всі підрозділи міськвиконкому постійно вишукують нові форми роботи щодо надання всебічної допомоги всім потребуючим. Тож 1 жовтня планується організувати та провести, за домовленістю зі всіма керівниками всіх релігійних конфесій у всіх церквах та каплицях міста, в період Богослужінь, молитву за здоров’я людей похилого віку та Многая Літа їм.

Далі, за домовленістю зі всіма керівниками, що здійснюють пасажирські перевезення в місті, буде забезпечено безкоштовний проїзд в міському транспорті для всіх ветеранів в період з 10 до 15 години, в тому числі і маршрутках. У великих торгових центрах міста буде проходити благодійна акція щодо надання подарункових продуктових наборів усім людям похилого віку при виході із супермаркету в період з 11 до 12 години. На цей час дали згоду на проведення даної акції керівники супермаркетів «Барва» і «Дастор». Міська влада має надію, що 1 жовтня до благодійної акції долучаться керівники решти великих торгових центрів Ужгорода.

Як повідомили журналістам керівники Ужгородського міського Управління праці та соціального захисту населення, в Ужгороді мешкають більше 27 тисяч осіб похилого віку. З них основні категорії: 547 інвалідів війни та 5330 інвалідів по загальному захворюванню^ 1754 ветеранів війни та 1005 учасників бойових дій^ 8385 ветеранів праці та 949 ветеранів військової служби^ 990 учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та 10690 “дітей війни”.

У цьому році вдалося чимало зробити для поліпшення умов життя, соціального захисту, медичного забезпечення цих людей.

Надано матеріальну допомогу 780 малозабезпеченим громадянам на суму 176,0 тис. грн., в тому числі за рахунок міського бюджету 543 особам на суму 112,4 тис. грн. Виплачена щорічна одноразова грошова допомога до Дня Перемоги 3405 ветеранам війни на суму 744,4 тис. грн. Натуральну допомогу отримали 9256 осіб на суму 146,9 тис. грн., в тому числі за рахунок міського бюджету 1110 осіб на суму 43,4 тис. грн. Прохарчовано в різних мікрорайонах міста 1712 чоловік на суму 23,1 тис. грн. Оздоровлено в санаторіях області та за її межами 143 чол. на суму 277,2 тис. грн. Зубопротезовано 76 чоловік. Забезпечено медикаментами 12257 чоловік на суму 261,4 тис. грн. Забезпечено інвалідними візками, милицями, палицями 27 осіб, видано направлень на протезування та ортопедичне взуття 141 особі. Встановлено телефони 20 громадянам пільгової категорії. Забезпечено скрапленим газом 5 чоловік та видано готівкою 9 особам для придбання твердого палива. В місті нараховується 152 об’єкти громадської інфраструктури, які обладнані спеціальними пристосуваннями для безперешкодного доступу до них. У 2008 році побудовано 28 пандусів за рахунок підприємств та організацій. Територіальним центром обслуговування самотніх громадян похилого віку надано послуг у тимчасовому відділенні 155 чол., реабілітаційному – 414 чол. Соціальною службою виявлено та взято на облік 1247 самотніх громадян похилого віку, 316 обслуговуються вдома. На підтримку ветеранських організацій з міського бюджету виділено в 2008 році 42,0 тис. грн.

Разом з тим, усе, що зроблено, ще недостатньо для забезпечення всіх потреб. Попереду вирішення ще дуже багатьох питань. Соціальний захист людей похилого віку був, є і продовжує залишатись предметом посиленої уваги та щоденної роботи міської влади.

“Трибуна”

admin