Ю.Тимошенко викликано до ГПУ у справі про отруєння В.Ющенка

Раніше Ю.Тимошенко заявила, що підставою для цього став лист від в.о. голови СБУ Валентина Наливайченко до ГПУ про те, що факти, викладені в листі голови Секретаріату президента Віктора Балоги в СБУ про державну зраду прем’єр-міністра і уряду, мають під собою підстави. “Унаслідок цих дій відкритий ряд справ проти керівника мого секретаріату, проти багатьох моїх співробітників”, — відзначила Ю.Тимошенко.

Відзначимо, справа про отруєння В.Ющенка дістала нового резонансу 30 травня ц.р., після того, як Д.Жванія заявив, що кандидат у президенти в 2004 р. не був отруєний, а заявити про отруєння його умовила певна група людей з виборчого штабу.

28 червня ц.р. у Генеральній прокуратурі Президент України Віктор Ющенко заявив, що народний депутат від “Нашої України – Народної самооборони” Давид Жванія брав участь у підготовці його отруєння в 2004 р.

24 липня ц.р. В.Ющенко заявив, що вважає Д.Жванію причетним до свого отруєння в 2004 р. У відповідь Д.Жванія назвав заяву Президента свідченням “абсолютного правового нігілізму”. Нардеп також відповів, що факт отруєння кандидата в президенти В.Ющенка в 2004 р. на сьогодні “ніким не доведений” і така заява є порушенням Конституції, яка гарантує громадянинові України презумпцію невинності.

Нагадаємо, 5 вересня 2004 р. тоді ще кандидат у президенти В.Ющенко вечеряв на дачі колишнього першого заступника голови СБУ Володимира Сацюка. Організатором цієї вечері виступив народний депутат від НУ-НС Давид Жванія. Наступного дня В.Ющенко звернувся в лікарню зі скаргами на різкі болі в животі. Після проведених аналізів медики виявили в організмі В.Ющенко велику дозу діоксину.

РБК-Україна

admin