ФК «Закарпаття» заборгував стадіону «Авангард» 200 тисяч гривень

Директор «Авангарду» продемонстрував договори, укладені між його комунальним підприємством та футбольним клубом «Закарпаття» на період з 28 серпня 2007 року по 31 травня 2008 року. Згідно з ними, вартість надання послуг (тренування перед грою, використання душових, користування табло тощо) для проведення одної гри становить 10 тис. 500 грн. Таку ціну директор стадіону вважає симво-лічною. Взяти до уваги хоча б кількість глядацьких місць (10 506 ) та ціну квитків, визначених ФК «Закарпаття» ( 5, 10, 20 грн.), на окремих матчах вищої ліги вона від 300 грн. Для порівняння, оренда поля стадіону «Динамо» 7 млн. грн. на рік. ( У нас, якби доводилося платити за оренду поля, спершу треба було би провести експертну оцінку і тільки за неї викласти 150 тис. грн., а тоді вже говорити про плату за оренду поля).
Вартість квитків на гру визначає клуб — господар поля, йому ж надходять кошти від реалізації квитків. Торік, коли ФК «Закарпаття» грав із «Чорноморцем», була домов-леність , що кошти від реалізації квитків надійдуть виключно на рахунки ФК «Закарпаття», поінформував Сергій Петрус. Жодної ко-пійки від матчів протягом року стадіон не отримав. Як керівник комунального підприємства, з огляду на ситуацію, що склалася ( ФК «Закарпаття» за минулий рік жодного разу не розрахувався), він змушений був звернутися до суду, щоб захистити, за його словами, економічні інтереси «Авангарду». Загалом ФК «Закарпаття» боргує стадіону близько 200 тис. грн. Така цифра фігурує в судових рішеннях.
Ціна послуг на «Авангарді» не змінилася протягом поточного року ані на копійку, запевнив Сергій Петрус, хоча з минулого року зростали мінімальна заробітна плата, ціни на енергоносії і т. ін. Невідомо, звідки з’явилася інформація про нібито зростання плати за оренду аж учетверо! Згідно з основним для будь-якого футбольного клубу документом — регламентом, клуб оплачує усі витрати, пов’язані з участю його команди у змаганнях. Рішенням сесії міської ради клуб звільнено від плати за оренду поля, за всі інші послуги він має платити, акцентував Сергій Петрус.
Стадіон «Авангард» надає також послуги для проведення змагань на першість міста, першість області, турнірів, спартакіад, фестивалів. З міського бюджету КП «Авангард» отримує кошти тільки на зарплатню для працівників. КП «Авангард» є госпрозрахунковою організацією, додав начальник управління у справах культури, сім’ї, молоді і спорту Олег Муртазін, а отже, має на себе заробляти. Безоплатне використання поля, про що є рішення сесії Ужгородської міської ради, не звільняє від виконання футбольним клубом угод з утримання цього поля (щодня для цього використовують п’ять потужних насосів та витрачається 120—130 куб. м. води, незалежно від того, тренується команда, чи ні^ а ще поле треба косити, купувати торф, підсівати траву ), а також з проведення ремонту, сплати комунальних платежів, прибирання трибун тощо. «У жодному документі не йдеться про оренду, а тільки про надання послуг КП «Авангард», — наголосив Олег Муртазін, — а поля надані ФК «Закарпаття» на пільгових умовах. Міська рада також не має жодного стосунку до визначення ціни квитків, про що робилися закиди у деяких ЗМІ».

“РІО”

admin