Будинки Ужгорода потребують єдиного і відповідального власника

Після цієї безглуздої приватизації місця спільного користування будинків, їх під’їзди і сходові клітини, дахи і підвали, підвідні і розподільчі технічні мережі, прибудинкові території та розміщені на перших поверхах чи у підвалах приміщення комерційного або офісного використання, залишились у комунальній власності та управлінні. Наявність кількох власників на один багатоповерховий будинок, який за задумом архітекторів, проектантів і будівельників є єдиним будівельно-інженерним механізмом щодо його експлуатації, утримання та ремонту, за зарубіжною практикою є повним нонсенсом. Подібної практики за рубежем просто не існує через її абсурдність. Та й структури, що управляють комунальною власністю міста, не мають жодної мотивації щодо належного утримання чи ремонту багатоповерхових будинків. Єдиний інтерес, інколи пов’язаний із певним інтересом муніципальних чиновників, це вирішення процедурних питань щодо оренди чи приватизації приміщень перших поверхів та підвалів багатоквартирних будинків. Не менший інтерес в останні роки у багатьох викликає і прибудинкова земля та територія дворів і зелених зон, де надмірно активні підприємці готові не роздумуючи будувати і прибудовувати свої „торгово-офісні центри”, які найчастіше стають магазинами, кафе і міні-казино.


Безальтернативним виходом з тупикової ситуації з багатоквартирними будинками, що вже тривалий час не мають відповідального власника та десятки років капітально не ремонтуються, є створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). в різних містах України міські ради знаходяться на різних стадіях вирішення проблем створення ОСББ. Є навіть такі міста, де вже більшість будинків житлового фонду перейшли у статус ОСББ та відправились у самостійне ринкове „плавання” по управлінню житлом та організації надання послуг мешканцям квартир і ОСББ в цілому. На жаль, Ужгород не входить у число таких міст і міська рада розпочала активно підтримувати утворення ОСББ лише в останні роки.


Одним із заходів цієї підтримки і став оголошений Ужгородською міською радою конкурс будинкових органів самоорганізації населення та ОСББ, який проводиться за організаційної участі управління інновацій і сталого розвитку міської ради напередодні Дня міста. В ньому зголосилися взяти участь ОСББ „Благоустрій”, „Будівельник-Уж”, „Більшовик”, „Наш дім”, „Педагог”, „Київська набережна” та будинковий комітет „Надія” (колишній будинок гуртожитку механічного заводу).


Огляд будинків конкурсантів проводила спеціальна комісія, до якої увійшли заступник міського голови Химинець В. В., начальник управління інновацій і сталого розвитку та депутат міськради Ванджурак І. В. та ряд інших депутатів і фахівців виконкому ради та представників громадськості. При оцінюванні будинків враховувались як об’єктивні показники стану будинку та його зовнішніх технічних мереж і прибудинкової території та двору, так і організаційний та управлінський рівень роботи ОСББ з мешканцями та зовнішніми організаціями.


Ще не підведені підсумки конкурсного оцінювання. Однак, конкурс виявився надзвичайно корисним для самої міської ради, оскільки побачене і почуте при спілкуванні з ужгородцями – прихильниками ОСББ, безсумнівно допоможе зробити актуальні висновки і рекомендації щодо реформ у житловій сфері міста.Clipnews.infoРобота спеціальної комісії Ужгородської міськради по визначенню переможців конкурсу будинкових органів самоорганізації населення у відео ролику

admin