Будемо їздити до Європи без віз?

У Міністерстві закордонних справ України сподіваються вже у жовтні розпочати конкретний предметний діалог з Європейським Союзом щодо запровадження безвізового режиму поїздок українських громадян до ЄС. Домовленості щодо цього було досягнуто під час саміту Україна – ЄС вчора у Парижі. Про це сьогодні на брифінгу у Києві повідомив заступник міністра закордонних справ Костянтин Єлісєєв.
За словами дипломата, мета цього діалогу – “підготувати дорожню мапу, реалізація якої дозволила б нам запровадити безвізовий режим”.
Водночас Костянтин Єлісєєв зауважив, що Україна має ще багато зробити для досягнення цієї мети. Зокрема, створити єдиний міграційний орган у державі, вирішити питання безпеки документів, міграційної політики тощо.
Дуже важливо, підкреслив заступник міністра, що під час вчорашнього саміту у Парижі досягнуто домовленості про те, що діалог про безвізовий режим буде не діалогом заради діалогу, а матиме конкретні цілі.
Щодо часових рамок, то, як зазначив К.Єлісєєв, все залежатиме від України – коли вона виконає умови і досягне необхідних критеріїв. “Чим швидше ми зможемо цього досягти, тим швидше буде запроваджено безвізовий режим поїздок до ЄС”,- сказав він.

Укрінформ

admin