Бажане не завжди стає реальністю

“Аналогічне визнання, яке стосується характеристик геноциду, є непростим для будь-якої країни. Не так легко пройти через певні обставини, в тому числі, політичні, для дуже багатьох країн, щоб такого визнання добитися. У мене немає сумніву, що ми досягнемо цієї мети, але щоб ніхто не сподівався, що це є легка мета”, – сказав Віктор Ющенко.


Віктор Ющенко повідомив, що в рамках Генерального комітету ООН, який вносить Генеральній асамблеї рекомендації щодо порядку денного, вже відбулася перша дискусія щодо включення цього питання до розгляду Генасамблеї ООН. У жовтні має відбутися його друге засідання, “де це рішення, очевидно, буде прийнято”.


“Щодо резолюції, я б сказав, що на сьогодні є велике порозуміння в тій редакції, яка б Україну влаштовувала”, – сказав Президент, додавши, що нині він є більшим оптимістом з цього питання, ніж кілька місяців тому. За оцінкою Президента, коло прихильників цього рішення зараз ширше, ніж коло опонентів.


Нагадаємо, МЗС Росії поширило сьогодні, 24 вересня, офіційне повідомлення про те, що Україна відкликала власний проект резолюції ООН про визнання Голодомору 1932-33 років геноцидом через “повну відсутність підтримки з цього питання”.

admin