Банківський кредит “штовхнув” мукачівця на злочин

Уже кілька років у нашій державі триває бурхливий розвиток банківської системи. Банки “ростуть”, мов гриби після дощу. Широко розповсюджене тепер придбання різноманітних товарів, автомашин чи житла в кредит. Це досить зручно для громадян, однак є тут і зворотній бік медалі: іноді кредити “затягують” у кримінальне “болото”.

40-річний Віктор з міста над Латорицею близько восьми років працює таксистом в одній з тамтешніх фірм. Спершу їздив на власних “Жигулях”, згодом вдалося придбати престижніше “Дейво-ланос”. Працювати доводиться і в нічний час, адже заробіток пропорційний кількості часу перебування на маршруті.
Минулої суботи Віктор був вихідний, та під вечір виїхав у місто. Замовлень вистачало, і додому таксист повертався уже попівночі. На вул. І.Зріні зауважив молодика, який на узбіччі махав рукою, мовляв, зупинися. Пасажир попросив відвезти його на вул. Міцкевича, яка досить віддалена від центра міста. Віктор вирішив зробити ще цей рейс і баста — на сьогодні досить. Незнайомець всівся на заднє сидіння. Коли опинилися на потрібній вулиці, пасажир, наказавши зупинитися біля будинку № 13, став вовтузитися на сидінні. Водій вирішив, що той дістає гроші за проїзд. Однак несподівано у шию таксиста вп’явся гострий предмет. Іншою рукою молодик притиснув його до сидіння. Часу на роздуми не залишалося, сумнівів у намірах невдячного пасажира не було. Віктор відчув, як з рани на шиї потекла кров, тому він спробував вивільнитися з кримінальних “обіймів” нападника. Будучи кремезнішим за свого опонента, водій схопив того за руку, в якій був ніж. Намагаючись вирвати небезпечне знаряддя, таксист порізав об лезо собі пальці, однак не переставав боронитись. Нападник не відступав, а навпаки став розмахувати ножем, завдавши кілька ударів в груди, плечі та обличчя (на щастя, рани виявилися неглибокі). Врешті-решт водій вибив ніж з рук негідника. Та й це не зупинило зухвальця, який прошипів, що йому вже відступати нікуди. Обеззброєний молодик пустив у хід кулаки, завдаючи удари по голові. Але ініціатива вже перейшла на бік потерпілого, якому вдалося піднятися із сидіння, опинившись обличчям до супротивника. Проте той не вгамовувався, й далі намагався завдати ударів, за що отримав гідну відповідь. Уже під час бійки водій зумів по рації повідомити своїх колег про вчинений на нього напад. За кілька хвилин на вул. Міцкевича примчало кілька автомашин, і таксисти допомогли витягти незнайомця з салону та скрутили його. Повідомили про НП у міліцію. Незабаром на місці події була слідчо-оперативна група та працівники патрульної служби Мукачівського міськвідділу УМВС, а також “швидка”, адже пораненому таксисту необхідна була медична допомога…
У приміщенні міліції з’ясувалася особа зловмисника. Ним виявився 22-річний Юрій, військовослужбовець однієї з частин, дислокованих у місті над Латорицею. Мотивом для такого дикого вчинку стала заборгованість молодика кільком банківським установам (на загальну суму 8 тисяч). Отож, щоб повернути борг, він не придумав нічого кращого, як пограбувати когось. Провештавшись вулицями Мукачева, вирішив розжитися грошима у якогось таксиста. Добре хоча б те, що обійшлося без фатальних наслідків. За даним фактом порушено кримінальну справу за статтею 187 кримінального кодексу України. Тепер нападнику грозить строк від трьох до семи років. Отож військову форму напевне доведеться замінити на тюремну робу.

Михайло Пискач,
ВЗГ УМВС України в Закарпатській області

admin